Луцькі депутати поділили понад 25 мільйонів бюджету

Депутати Луцької міської ради розподілили 25 386 000 гривень додаткових надходжень у бюджет на збільшення зарплат, ремонти доріг, дворів, закінчення реконструкції зоопарку, допомогу діабетикам, овочі для лікарні та покращення харчування дітей.

Ділили бюджет під час позачергової сесії у вівторок, 6 жовтня.

Так, 8 900 000 гривень виділили на збільшення зарплат бюджетникам, адже в країні мінімальна зарплата зросла до 1378 гривень, тому треба вирівняти зарплати бюджетникам міста.

Ще 4 мільйони виділяють на співфінансування проведення каналізації Малоомелянівського масиву та Вересневого за схемою «40 на 60».

Близько 30 тисяч виділяють на потреби діабетиків, а 200 тисяч – для міської клінічної лікарні на закупівлю овочів.

Міський голова Микола Романюк відзначив, що влада не очікувала, що потрібно буде тратити 8 900 000 гривень на зарплати, тому частину коштів треба забрати із ремонту доріг і виділити на це. У підсумку частину дворів та доріг, які планували ремонтувати на початку року, зробити не зможуть.

Депутат Павло Данильчук поцікавився, чому із запланованих на програму національно-патріотичного виховання коштів 290 тисяч виділили лише 180 тисяч. За словами Миколи Романюка, більшу частину ‒ 160 тисяч ‒ спрямують на ремонт тиру у школі №22. Натомість Данильчук запропонував виділити з бюджету ще 100 тисяч на ремонти тирів у школах, хоча на забезпечення нормальних умов для занять із стрільби потрібно ще більше. Ці кошти зняли із надання субсидії обласному бюджету та виділили на відповідну програму.

Депутат Микола Дендіберін запропонував виділили 5 тисяч гривень на закупівлю форми для дитячих футбольних команд. Пропозицію також підтримали.