Луцьк: експерти розказали про специфіку виборів

Нинішні місцеві вибори проходять за новою системою. Про особливості голосування та підготовки до дня виборів розповіла експерт Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Ольга Наход.

Про це повідомляє Громадське. Волинь.

Право голосу на місцевих виборах мають виборці, які належать до місцевої громади та проживають в межах відповідного виборчого округу. Належність до місцевої громади та проживання на відповідній території визначається зареєстрованим місцем проживання.

Списки виборців будуть виготовлені на основі відомостей Державного реєстру виборців.

З 12 жовтня кожен виборець має право ознайомитися із попереднім списком виборців на виборчій дільниці. Іменні запрошення виборцям дільничні комісії зобов’язані доставити до 14 жовтня  включно.

Слід звернути увагу:

– із заявою про уточнення попереднього списку виборців можна звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців або до дільничної виборчої комісії до 19 жовтня включно;

– із адміністративним позовом до суду — до 22 жовтня включно;

– із заявою до дільничної виборчої комісії з проханням забезпечити голосування за місцем перебування виборця разом з довідкою медичної установи про стан його здоров’я – не пізніше 20-ї години п’ятниці 23 жовтня.

Зміни до уточненого списку виборців вносяться виключно на підставі рішення суду та повідомлень відділу ведення Державного реєстру виборців щодо усунення кратного включення виборця у списку виборців на цій виборчій дільниці. Такі зміни можуть бути внесені до 18 години останньої суботи перед днем голосування.

Для перевірки та уточнення своїх персональних даних звертайтесь у відділ ведення Державного реєстру виборців.