Луцьк: декомунізують вулиці

У Луцьку деяким вулицям повернуть попередні назви, натомість іншим Інститут національної пам’яті підготував пропозиції з перейменування.

Про це йшлося 6 жовтня під час засідання робочої групи з питань організації виконання заходів, спрямованих на звільнення від впливу та наслідків комуністичної ідеології в усіх сферах життя міста, ‒ пише Волинський інформаційний портал.

Так, вулицю Володарського хочуть перейменувати на Данила Шумука (воїн УПА, політв’язень, 42 роки просидів у в’язниці, був членом Гельсінської спілки, правозахисником), вулицю Коротченка – на Миколи Куделі (відомий краєзнавець), вулицю Коцько – на Євгена Сверстюка, провулок Червоноармійський – на Повстанський.

Низкам вулиць повернуть старі назви: Вацлава Воровського стане Лобачевського, Фурманова – Теплою, Бойка – Низинною, Жовтнева ‒ Хмільною. Щодо деяких вулиць виникали сумніви, бо вони не мали попередніх назв, а ІНП не запропонував жодних варіантів. Тому ці вулиці вирішили перейменувати на честь загиблих Героїв АТО з Луцька.

Так, вулиця Ванди Василевської носитиме ім’я Володимира Прокопчука, вулиця Макаревича – Дмитра Йовзика, Вереснева – Віталія Махновця. Не підпадає під дію закону, проте підпадає під перейменування, вулиця Московська. Секретар Луцької міської ради Сергій Григоренко припустив, що буде збурення жителів, адже вулиця досить велика. Тож її перейменування узгодять із людьми.

Депутат Павло Данильчук до того ж хоче перейменувати якусь вулицю на честь 35 сотні Самооборони «Волинська січ», яка б називалася вулицею Героїв Волинської січі. До перейменування Данильчук пропонує вулицю Ярощука.

Окрім того, вулицю Данила Галицького перейменують на короля Данила, Президента Грушевського – на Академіка Грушевського, Михайла Кравчука – на Академіка Кравчука, аби відновити історичну достовірність.