Корвет «Луцьк» – досі у полоні в Криму

Сталевий невільник – «U-205», який був захоплений «зеленими чоловічками», досі перебуває у полоні.

Ще 25 лютого 2015 сесія Луцької міської ради підтримала запит депутата Богдана Шиби до голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з вимогою здійснити необхідний комплекс заходів для повернення корвета до місця базування ВМСУ в Одесі, – про це пише «Волинська газета».

Нагадаємо, що 20 березня 2014 року корвет «Луцьк» був захоплений російськими військами.

Нині питання повернення Україні кораблів та суден забезпечення вирішується на міждержавному рівні».

Через півроку після туманних та обнадійливих відповідей корвет «Луцьк» продовжує перебувати у ворожому полоні. Ніхто не знає, які саме «заходи на міждержавному рівні» здійснюються для повернення бойового корабля «U-205» до складу Військово-Морських сил України та чи здійснюються вони взагалі.

«В усякому випадку, сумна доля нашого підшефного корабля та приклад кримсько-татарського народу з блокування постачання на окупований півострів продуктів харчування підтверджують загальновідому істину: без активної участі громадськості у вирішенні проблем, пов’язаних із анексією української території та майна нашої держави на успіх сподіватися марно. І кожен день перебування в неволі корвета «Луцьк» стає ще одним днем відліку епохи нашої спільної ганьби. Як і наближенням неминучої дати притягнення до відповідальності тих високопосадовців, які здали Крим ворогові без жодного пострілу», – пише видання.