У Луцькраді не знайшли компромісу щодо каналізації

Під час засідання бюджетної комісії її члени не знайшли спільного знаменника щодо програми будівництва мереж водовідведення для Малоомелянівського та Вересневого районів Луцька на найближчі три роки. Причиною стала відсутність механізму залучення коштів лучан на умовах співфінансування.

Про це повідомили 5 жовтня під час засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, під час якого й обговорювали програму будівництв мереж водовідведення.

Депутат міської ради Наталія Бунда проінформувала членів комісії щодо відсутності мереж водовідведення на Малоомелянівському масиві та мікрорайоні Вересневе. Тож люди і досі беруть воду з криниць і не мають каналізації. Це призводить до затоплення підвалів та руйнувань будинків. До того ж, вода має дуже високий вміст нітратів, що шкодить здоров’ю мешканців.

Вона повідомила, що у минулому році вже виготовили проектно-кошторисну документацію, а цього року з бюджету для будівництва виділили 2,5 мільйона гривень для Малоомелянівського масиву та 4,3 мільйона для Вересневого.

Із бюджету ж розвитку на Вересневий район виділили 11 мільйонів гривень, а на Малоомелянівський масив – 6 мільйонів гривень. Проекти передбачали будівництво каналізації по центральній вулиці.

Відведення до інших вулиць люди мають будувати за свій кошт. Зараз ця процедура дуже дороговартісна, тому жителі не можуть собі цього дозволити. Тому на розгляд комісії пропонували програму на 7 мільйонів гривень, яка розрахована на 3 роки. У програмі запропоновано проведення водомереж на дольовій участі – 60% з міського бюджету, 40% ‒ з кишень мешканців.

Міський голова Микола Романюк запропонував забрати уточнення по районах, а написати таку програму для міста, бо інші райони мають аналогічні проблеми. Водночас Юрій Корольчук розкритикував пропозицію через відсутність чіткого уявлення з її втілення. Йому не зрозуміло, яким чином має відбуватися співфінансування та коли саме жителі починають внесення коштів.

Тож він рекомендував Бунді детальніше опрацювати пропозицію та запропонувати механізм підключення. У разі того, коли це виконають, він готовий підтримати пропозицію. «Я здивований вашою позицією», ‒ зазначив Романюк.