У Харкові вербують терористів Ісламської держави

Терорист-смертник, що минулого тижня підірвав себе в Іраку, був завербований в ряди “Ісламської держави” (ІДІЛ) на території України.

Про це розповів батько смертника, член парламенту Йордану Мазен Далаїн, – пише Українська правда.

За словами чоловіка, його син Мухамед був завербований до ІДІЛ парою азербайджанців, що мешкають в Харкові. Депутат відзначив, що чоловіка-вербувальника звали Ібрагімом, а його дружину, яка вербувала жінок – Сумая.

До цього 23-річний Мухамед вивчав медицину в одному з харківських університетів.

“Ця пара активно вербувала молодих завзятих мусульманських студентів до боротьби на боці ІДІЛ в Сирії та Іраку”, – розповів Далаїн.

Він також зазначив, що разом з його сином до ІДІЛ приєдналася і його дружина – громадянка України. Першу поїздку до Іраку вони здійснили в лютому, в червні ж остаточно залишили територію України, щоб воювати за ІДІЛ.

Зазначається, що разом з ними до “Ісламської держави” приєдналися пари з Чечні і Тунісу.

Батько терориста-смертника стверджує, що бував в Україні і не спостерігав за своїм сином зміни настрою. Він розповів, що говорив з ним про “Ісламську державу” і переконував зосередитись на навчанні, а потім повернутися в Йордан.

У той же час Мухаммед був не єдиним йорданським студентом Харкова, що вступив до ІДІЛ. Керівник йорданської общини Харкова Ракі Равашде стверджує, що принаймні ще один йорданець разом з українською дружиною вступили в ряди ІДІЛ.

Видання зазначає, що в Україні навчається 5 тисяч студентів з Йордану, з них близько 1,5 тисячі – в Харкові.