Подання ГПУ щодо відсторонення Ковтуненка відхилили

На спільному засіданні дисциплінарної та кваліфікаційної палат Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вирішили повернути клопотання Генерального прокурора України щодо відсторонення судді Луцького міськрайонного суду Віталія Ковтуненка.

Таке рішення прийняли 5 жовтня повідомляють на сайті комісії.

«Комісія прийняла рішення повернути Генеральному прокурору України клопотання стосовно відсторонення Ковтуненка Віталія Володимировича від посади судді Луцького міськрайонного суду Волинської області», – пишуть у ВККС.

Таке рішення прийняли попри кримінальні справи через завідомо неправомірні рішення та службове підроблення.

Нагадаємо, під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що суддя у квітні 2011 року постановив завідомо неправосудне рішення у цивільній справі, яким задовольнив позовну заяву громадянина до його нібито цивільної дружини без дослідження матеріалів справи та за межами позовних вимог.

Таке рішення дозволило жінці вивести з-під заборони відчуження 27 об’єктів нерухомості та визнати недійсними договори іпотеки, застави приміщень, укладені нею з банками на загальну суму близько 25 мільйонів гривень.

За версією слідства, для приховування своїх злочинних дій, у травні 2011 року завідомо неправосудне рішення, проголошене у цивільній справі, суддя замінив на підроблене.