Ківерці: «УКРОП» поширював агітацію без вихідних даних

У Ківерцях на Волині 4 жовтня місцевий осередок «Українського об’єднання патріотів «УКРОП» організував свято врожаю «Укропівські обжинки», під час якого мешканцям міста роздавали подарунки, поширювали друковану продукцію з логотипом партії без вихідних даних, а також усіх частували безкоштовним кулішем та іншою продукцією.

Про це повідомили у Громадянській мережі «Опора» у Волинській області.

«Укропівські обжинки» у Центральному парку культури та відпочинку міста Ківерці організував Ківерцівський міський осередок політичної партії «Українське об’єднання патріотів «УКРОП». Під час свята врожаю представники партії у встановлених наметах поширювали друковану продукцію з логотипом політичної сили без зазначення замовника, установи, що здійснила друк та тиражу. Зокрема поширювали газети політичної партії «УКРОП» і благодійного фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» та «Посівні календарі на 2016 рік».

В «Опорі» нагадали, що відповідно до частини 2 статті 56 Закону України «Про місцеві вибори», друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без цих відомостей забороняється.

Спостерігач також зафіксував, як під час святкового дійства усім присутнім роздавали подарунки у вигляді шести керамічних глечиків. Крім того, учасників свята безкоштовно частували кулішем, домашньою випічкою, «нарізкою» та іншою продукцією.

Анонс свята «Укропівські обжинки» представники політичної сили поширювали в соціальних мережах та на порталі Ківерці.com.ua. У програмі свята передбачались різного роду забави, подарунки, виступи фольклорних колективів, гуртів «Ріплей» і «Такалаба», виступ фіналіста шоу «X-фактор» Назара Хассана. До місця події також був організований безкоштовний підвіз.

Довідково:

Відповідно до частини 4 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори» Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.