Депутат Столяр розповів, як заробив перші статки

Василь Столяр

Депутат Волинської обласної ради Василь Столяр розповів, як заробив у перші великі гроші на Волині.

“Тоді добре було працювати, податків не платили. Почав з того, що  продукти  возив у Миколаїв. Картопля, гриби, протерті ягоди — все це було у магазинах.  Скупляв і возив у Миколаїв. У нас картопля по 10 копійок, а  там рубль. Я по 80 віддавав по блату”, – сказав він у інтерв’ю Волинській правді.

“Зате у Луцьку не було цукерок, халви, згущеного молока. По бартеру  міняв. Взагалі бартерна система працює правильно. Коли грошей нема —  немає спокуси хабар взяти. Було б добре податки платити грошима, а бартер залишити. І взагалі стосунки між людьми мають бути бартерними. Сьогодні ти мені допоміг, завтра я тобі. Без корисливих мотивів.  Просто допоміг — і всім добре”, – розповів депутат.

На початку 1990-х Столяру доводилося “МАЗи” ганяти у Гвінею-Бісау.

“У нас він коштував 5 тисяч доларів, а там 50 тисяч. Візи транзитні всі у Москві відкривав, весь паспорт був у штампах. Якось через Португалію їхали контрабасом, і поліція зупиняє. Товариш щось пояснює їм, а я неголений, підозрілий. Поліцай подивився і каже: “Мафія? Тюрма?”. Яка мафія, Україна. Коли почули про “юкрейн”, настрій у них відразу помінявся. “О, юкрейн, Юран гуд! Дві пляшки пива — два голи”. Виявляється тоді у двох португальських командах грали два футболісти з СРСР. І один з них — наш Юран. І нас відпустили, ми спокійно доїхали. Так футбол допоміг краще, ніж мова англійська”, – пригадав він.