Назвали втрати від авіасанкцій

Спільні втрати авіакомпаній України та Росії через санкції, які забороняють здійснювати перевезення між країнами найбільшим компаніям, можуть становити 100-120 млн доларів США.

Такі цифри озвучив міністр транспорту РФ Максим Соколов, – пише РБК.

“Оскільки загальний обсяг ринку становив приблизно 100 тисяч осіб на місяць, значить, близько мільйона в рік. А середня ціна квитка на рейсах до Києва з Москви становила 7-8 тисяч рублів. Тобто ми можемо говорити про загальні збитки як російських, так і українських перевізників у межах 7-8 млрд рублів за рік”, – сказав Соколов.

Найбільший український авіаперевізник – “Міжнародні лінії України” (МАУ)– називав більш точні цифри. Втрати від зустрічних санкцій Росії їй обійдуться в 42 млн доларів на рік, а збитки від простою трьох літаків МАУ, що літають у Росію, складуть ще 10 млн доларів на рік.

За даними Росавіації, російський “Аерофлот” літав 35 разів на тиждень з Москви до Києва, “Трансаеро” виконував у тиждень 22 рейсу до Києва, S7 і UTair – по 14. В Одесу літали “Аерофлот” (21 разів на тиждень), “Трансаеро “і S7 (по одному разу), а до Львова – тільки UTair (сім разів). Авіакомпанія “Росія” сім разів на тиждень літала з Санкт-Петербурга до Києва.

Не виключено, що UTair також невдовзі поповнить санкційний список. Україна ввела санкцій проти 20 найбільших російських авіакомпаній і заборонила польоти з 25 жовтня. Росія у відповідь також забороняє польоти українським найбільшим авіакомпаніям.