Суд у Володимирі: встигли «затвердити» 2 із 27 томів «прокурорських» доказів

У Володимирі-Волинському міському суді відбулося чергове засідання у справі  21-одного бійця 51-шої бригади, під час якого вирішували питання щодо долучення до матеріалів справи доказів, пропонованих прокуратурою. Сьогодні на засіданні «впоралися» лише із двома томами, наступне засідання запланували на 11 годину 10 листопада.

Засідання відбулося 1 жовтня.

Прокурор військової прокуратури Запорізького гарнізону Південного регіону України Владислав Зубков оголосив матеріали, які містяться у 27 томах. Потім розглядали долучення доказів до матеріалів справи. Адвокати та обвинувачені висловлювали свої думки щодо доручення чи недолучення матеріалів.

У захисників виникали питання до деяких документів, пропонованих прокуратурою  як докази, наприклад, до  протоколу прийняття повідомлення про вчинення злочину. Адвокати зауважили, що у  протоколі не зазначено номерів телефону, з яких надійшло повідомлення, та не встановлено конкретну особу, яка його здійснила. Отож вже з першого доказу адвокати зауважили, що повідомлення про вчинення злочину не можна долучати.

Захисники висловили думку, що незрозуміло, який факт чи дію встановлює доказ і чи має він взагалі доказову цінність. Документ оформлений з порушеннями державно стандарту, тому доказ просили вилучити із матеріалів справи. Проте суд таки долучив його до матеріалів.

Отож, почергово розглядали запропоновані докази та вирішували,  чи долучати їх до матеріалів справи .  У захисників виникли сумніви щодо декількох документів, зокрема адвокати помітили, що у суд подали не оригінал, а фотокопію листа-відповіді командира військової частини про бойову обстановку. Копія була роздрукована на кольоровому принтері. Суд не прийняв такий документ, тому на наступне засідання прокуратура має надати оригінал.

Отож, сьогодні долучили до матеріалів справи 2 томи із 27 пропонованих прокуратурою. На наступному засіданні, яке відбудеться 10 листопада 2015 року об 11 годині розглянуть можливість доручення матеріалів з інших томів. Після цього процес перейде до вивчення доказів.

Адвокат Олена Яркіна розповіла, що спрогнозувати тривалість провадження дуже важко через те, що частина свідків є військовослужбовцями, які перебувають на Сході України

«Можливо, зараз вони також знаходяться в лавах Збройних сил України», – зазначила адвокат.  Докази ж можна дослідити у будь-який час. Також вона привезла хлопцям «привіт» – відео-звернення від активістів запорізької Самооборони, які одними з перших підтримали хлопців після того, як їх затримали. За її словами, запоріжці уважно слідкують за перебігом справи та переживають за долю військових.

Підтримати бійців приїхало близько десятка активістів, серед яких відомий волинський бард Сергій Шишкін, боєць «Азову» Олексій Кушнєр, боєць Луцького прикордонного загону Олександр Приступа та керівник «Автомайдану України» Андрій Попик.

Нагадаємо, до справи доєднали обвинувачення щодо ще одного бійця 51-шої бригади,  а волонтер-адвокат Василь Нагорний поділився враженнями від засідання у соцмережі.