Розповіли про успіхи туризму в Луцьку

Якщо у 2010 році у Луцьку влада міста активно не думала про розвиток сучасного туризму, то на сьогодні місто має певні успіхи, ‒ вважає керівник управління туризму та промоції міської ради Наталія Бунда.

Про це вона розповіла під час засідання круглого столу щодо розвитку туризму на Волині у четвер, 1 жовтня.

За ї словами, у 2012 році, коли відкрили Центр туристичної інформації та послуг, туди приходили лише 500 людей за півроку, сьогодні ‒ вже 3500. Також у Луцьку по пʼятницях та вихідних буває до 5 екскурсій щодня різними мовами. Це набагато менше ніж, у Львові, однак це успіх для міста.

На думку Бунди, у Луцька ‒ імідж міста «вихідного дня». Вони приїжджають до міста заради комфорту та спокою. Місто вважають українським та водночас європейським, ‒ розповідає посадовець.

Однак, на перешкоді розвитку галузі стає не досить вигідне транспортне сполучення. До Луцька ведуть лише 5 залізничних маршрутів. А поїзд із Києва їздить лише 1 раз у день. Також у поганому стані дорога із Луцька до Львова. У непоганому стані – із Луцька до Києва та від Луцька до кордону.

Також недоліком є те, що Луцьк не має власного аеропорту. На перспективу у Луцьку планують розвивати спільний туристичний маршрут із Шацькими озерами, однак там також потрібно покращувати рівень інфраструктури для туристів. Проте справжні результати нинішньої діяльності Луцьк може побачити за 10 років, адже Львів став «туристичною меккою» саме через 10 років після початку активного втілення програми розвитку цього напрямку.