У Луцьку так і не запровадили «панські» вітання

Депутати Луцької міської ради не прийняли рішення щодо запровадження обов’язкового використання звертання «пан/пані/панове» для працівників міськради, депутатів, членів виконкому та інших службовців.

Таке рішення прийняли під час сесії у середу, 30 вересня.

Депутат Богдан Шиба відзначив, що примусове впровадження звертань дискредитує саму ідею звертання, мовляв, його можна тільки поступово виховувати. Він навів приклад кодексу етики луцьких водіїв, які не стали ввічливішими після його запровадження під час сесії міської ради. Таку думку підтримав Анатолій Бірюков.

Проте Юрій Вега відзначив, що треба почати із запровадження звертання в документообігу, а у широкий вжиток воно має прийти з часом. Також проект підтримали Олександр Пиза і Андрій Осіпов.

Натомість Ігор Поліщук відзначив, що цей проект можна було вносити лише 1 квітня, адже в Луцьку є набагато серйозніші проблеми. Опонентів проекту рішення Аскольд Пекарський звинуватив у «комплексі меншовартості».

У підсумку за проект проголосували лише 25 депутатів.

Автор проекту Аскольда Пекарський пропонував:

  1. Для всіх працівників виконавчих органів міської ради, депутатів міської ради, членів виконавчого комітету, керівників окремих комунальних підприємств, установ та організацій міста запровадити правило в службових та офіційних зверненнях під час звертання до окремої людини, групи, делегацій перед прізвищем або іменем (також в загальних зверненнях) застосовувати ввічливі слова пан, пані, панове.
  2. Управлінню освіти організувати у всіх закладах освіти проведення уроку з мовної етики з історії походження звертання пан та пані та доцільності його використання в повсякденному житті.
  3. Рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій міста долучитись до цього почину.
  4. Запровадити День ввічливості 1 вересня. Та в цей день рекомендувати всім лучанам в звертанні між собою на роботі і в побуті добавляти ввічливі приставки на кшталт шановний(на), вельмишановний(на) та інші.