Лучани зможуть подавати петиції в міську раду

У Луцьку запровадять механізм подання петицій від мешканців міста до міської ради.

Таке рішення прийняли під час сесії міськради 30 вересня.

Як ідеться в проекті рішення, початок процедури подання петиції розпочинається із реєстрації проекту на сайті Луцької міської ради. Зареєструвати проект петиції може повнолітня особа, яка постійно проживає у Луцьку, шляхом заповнення спеціальної форми на сайті міської ради або через Центр надання адміністративних послуг.

Збір голосів в підтримку петиції здійснюється протягом 14 днів від дня реєстрації проекту. Голосувати в підтримку петиції можуть громадяни, що пройшли реєстрацію на офіційному сайті ради.

Громадяни, які не мають можливості або необхідних знань для голосування в підтримку петиції через Інтернет, можуть одноособово чи колективного звернутись із відповідною письмовою заявою до Центру надання адміністративних послуг.

Петиція вважається підтриманою та буде внесеною на розгляд Луцької міської ради, якщо за неї проголосувало не менше 300 осіб. Підтримана лучанами петиція є обов’язковою до розгляду в позачерговому порядку на початку найближчого пленарного засідання міської ради та/або її виконавчого комітету без необхідності внесення проектів рішень чи застосування інших процедур.

За результатами розгляду петицій Луцька міська рада та/або її виконавчий комітет приймає рішення, яке доводиться до відома громадськості.

Відділу програмно-комп’ютерного забезпечення Луцької міської ради потрібно запропонувати способи технічного впровадження механізму внесення проектів петицій та збору голосів на їх підтримку, забезпечення ідентифікації осіб та автентичності голосування, уникнення технічних фальшувань, тощо.

Проте рішення вводять в дію із 1 грудня 2015 року. До того часу відбуватимуться підготовчі процедури.