Депутати Волиньради «просять поспішити» з бурштиновим законом

Депутати Волинської облради підтримали звернення до Верховної Ради з проханням пришвидшити прийняття Закону України «Про видобування та реалізацію бурштину».

Це сталося під час 36-ої сесії Волиньради 30 вересня.

У зверненні, зокрема, йдеться, що нещодавні події у Маневицькому районі поставили під загрозу громадський порядок на території області та безпеку волинян. Тому депутати просять максимально пришвидшити розгляд закону про бурштин, бо відсутність законодавчого акту ускладнює створення комунальних підприємств та їхню діяльність у подальшому.

У зверненні також вказують на те, що під час сесії Маневицької районної ради депутати просять прискорити створення КП «Бурштин Волині». Тому депутати просять Президента, Уряд та нардепів прискорити розгляд закону, який поки прийнятий лише у першому читанні.

«Прискорення прийняття вищезазначеного Закону в цілому дозволить владнати ситуацію з розробкою родовищ бурштину в області та спрямувати кошти від його добування та продажу у вигляді податків до бюджетів, забезпечити охорону навколишнього природного середовища під час добування та рекультивацію порушених земель, припинити стихійні розробки, які наносять шкоду довкіллю та загрожують життю людей», ‒ вважають депутати.

Тож обранці громади підтримали звернення.