Депутати Волиньради просять Генпрокуратуру розібратися з бурштином

Депутати Волинської облради підтримали проект рішення «Про стан і вжиті заходи щодо досудового розслідування окремих справ з приводу виявлених порушень незаконного видобутку бурштину», у рамках якого звернулись до Генеральної прокуратури України щодо неналежного прокурорського нагляду у сфері охорони та раціонального використання надр.

Про це йшлося під час чергової сесії Волинської облради сьогодні, 30 вересня, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Автор проекту рішення, депутат Сергій Слабенко заявив, що для вирішення проблеми «волинської бурштинової війни» слід залучати Генпрокуратуру, оскільки копачі, за підтримки кримінальних ватажків, приїжджають зі всіх сусідніх областей. З його слів, власними силами вирішити це питання волинянам не під силу.

Своєю чергою, депутат облради Олександр Пирожик каже, що спілкувався з місцевими жителями села Костюхнівка Маневицького району, де нині активно триває нелегальний видобуток. З їхніх слів, «гастролери» не лише нищать ліси, а й заважають нормальному функціонуванню сільського господарства і нагнітають соціальне збурення серед населення.

З його слів, однією з причин цього є відсутність належного діалогу між владою та громадою. Мовляв, є законопроект про бурштин, який прийняли у першому читанні. Проте місцеві не ознайомлені з його основними положеннями ‒ знають лише про його існування.

На думку Пирожика, прийняття законопроекту має відбуватись лише після публічного обговорення з членами місцевих громад, де є поклади сонячного каміння.

«Тільки після громадських слухань має прийматись такий закон. В цьому випадку можна морально підготувати місцеве населення», ‒ каже Пирожик.

Також він зауважив, що у законі має бути передбачено, які податки і збори від прибутків з видобутку отримуватимуть місцеві громади для того, аби поліпшити інфраструктуру чи зробити рекультивацію земель. Але для цього потрібно усунути механізм нелегального видобутку.

Депутати підтримали проект рішення.