Депутати доручили затвердити межі луцького парку

Депутати Луцької міської ради підтримали проект рішення про дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної парку в районі вулиць Конякіна ‒ Гордіюк.

Таке рішення прийняли під час сесії 30 вересня.

Як ідеться у проекті рішення, депутатам пропонували «надати комунальному підприємству «Парки та сквери м. Луцька» дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) парку в районі вулиць Конякіна ‒ Гордіюк у Луцьку, площею орієнтовно 7,2361 га, згідно з додатком».

На минулій сесії 27 серпня за проект проголосували лише 18 депутатів.

Нагадаємо, на частину парку претендує навчальний заклад, яким керує депутат облради від ВО «Батьківщина» Роман Карпюк.

За словами депутата Павла Данильчука, питання піднімають вже не перший місяць. Ще у лютому місяці головний художник міста Ярослав Матвіїв заявив про необхідність такого проекту, аби чітко визначити межі парку.

Проте депутат Євгеній Ткачук відзначив, що треба спочатку погодити всі необхідні виміри, а потім затверджувати межі парку. Ткачук запропонував вилучити розмір площі землі у парку, аби «потім не було проблем із судами». Його поправку підтримали.

На думку депутата Миколи Дендіберіна, парк нині занедбаний, «це помийна яма», тому потрібно прийняти такий проект рішення для його збереження. На думку Андрія Осіпова, поправка Ткачука несе небезпеку, бо площу парку потім можуть навіть зменшити на користь одного із депутатів облради чи забудовника.

Сергій Сівак заявив, що усунення пункту про закріплену площу парку – це маніпуляція, щоб потім зменшити межі парку.

Член виконкому міськради та кандидат у міськраду по цьому округу від БПП-«Солідарність» Богдан Климчук підтримав проект рішення за зверненням мешканців району. За його словами, у руках депутатів зараз їх здоров’я та здоров’я їх дітей, тому парк потрібно зберегти, затвердивши чіткі межі.

Громадська активістка та кандидат у міськраду по цьому ж округу від «Самопомочі» Алла Надточій каже, що потрібно зберегти не тільки парк, а й футбольне поле біля будинків, хоча зараз відбуваються суди. Вона вважає, що територію поля віддали в оренду ЛДБК у 2007 році незаконно.

Як відзначив у своєму виступі нардеп Ігор Лапін, він був на зборах мешканців будинків на Конякіна-Гордіюк і чув прохання встановити такі межі. Площа 7,2 гектара не стосується футбольного поля, за яке відбуваються суди, тому рішення можна підтримувати. Він впевнений, що рішення буде позитивним, адже скоро вибори.

У підсумку проект підтримали, «за» 33 депутати.