«Волиньгаз» переходить на чотириденний режим роботи

Через спустошений фонд оплати праці єдина газотранспортна компанія Волині змушена скоротити робочий тиждень з початком опалювального сезону.

Про це повідомляють у компанії.

Чотириденка для усіх служб, крім аварійно-диспетчерської, розпочинається з 1 жовтня. На такий вимушений крок довелося піти через важкий фінансовий стан підприємства. ПАТ «Волиньгаз» вже протягом трьох місяців отримує лише 1,5% грошових надходжень, які сплачують споживачі за газ, що не покриває жодних витрат підприємства. За таких умов підготовка опалювального сезону відбувалася за рахунок ентузіазму і відповідальності самих працівників.

Несправедливий алгоритм розподілу коштів – не єдиний негативний чинник. ПАТ «Волиньгаз» уже кілька років поспіль надає газотранспортні послуги при економічно необґрунтованому тарифі, який покриває витрати лише на 65%. З підняттям ціни на газ для населення, що відбулась весною, ситуація не змінилась, а тільки стали масовими неплатежі і область заходить в опалювальний сезон з боргом понад 150 мільйонів гривень. Все це відбувається на фоні скорочення споживання газу (до 35%), а отже, скорочення тарифної виручки, яка є основним джерелом прибутку підприємства.

«У таких умовах підприємство не в змозі повноцінно нести покладену на нас відповідальність за безпеку і безперебійність газопостачання, зокрема, і здійснювати модернізацію мереж. На сьогодні ми вимушено скорочуємо робочий тиждень, аби не скорочувати персонал», – розповів голова правління ПАТ «Волиньгаз» Мирослав Коротя.