Розповіли, хто з кандидатів у депутати хоче бути «прозорим»

У рамках проекту «Стеж за грошима», який проводять активісти громадського руху «Чесно», вже вручили декларації відповідальності представникам майже усіх політичних сил, які йдуть на вибори. Щоправда, деякі з них лише обіцяли підписати, а інші навідріз відмовилися.

Про це під час прес-конференції 29 вересня повідомила координатор руху «Чесно»на Волині Марія Доманська.

Вона пояснила, що підписуючи декларації відповідальності, кандидати  демонструють свою прозорість та відкритість перед  виборцями.

«Ми відвідали конференції майже всіх політичних партій», – зазначила вона. На деяких конференціях представники руху мали можливість виступити, на інших просто пропонували підписати декларації  Доманська повідомила, що серед кандидатів на посаду міського голови такі декларації підписали Олександр Кралюк («Громадянська позиція»), Олена Голєва («Європейська партія»), Микола Романюк (БПП «Солідарність»), Павло Данильчук (Народний контроль»), Володимир Кучер («Радикальна партія»), Олександр Товстенюк («Укроп»). Також ініціативу виявив кандидат у мери Нововолинська  від «Громадянської позиції» Євген Недищук.

Серед кандидатів на посаду мера не підписали декларацію свободівець Сергій Кудрявцев, аграрник Василь Москвич  та «нашодержавець» Олександр Кононович. Кудрявцеву декларацію передали, а Москвич поки не отримав її через незрозумілу ситуацію з партійною конференцією. Кононовича ж навіть не було на зборах, де його затвердили як кандидата.

Також рух “Чесно” вже має 68 декларацій від кандидатів у депутати обох рад.

Якщо говорити про партійну приналежність підписантів, то активістам не вдалося передати декларації «Батьківщині», яка першою проводила конференцію, тому поки декларації підписали лише Захар Ткачук та Володимир Бут-Гусаїм.

Активісти руху помітили цікаву тенденцію серед представників партії «Наш край». Роман Микитюк, до прикладу, погодився підписати лише якщо це зробить Олег Борбелюк. Останній же обіцяв подумати, проте відповіді так і не дав. Таким чином, поки від «Нашого краю» лише двоє «підписантів» – Святослав Кравчук  і Рейкін

Серед партій, у яких декларації підписали більшість кандидатів – «Громадянська позиція» та «Народний контроль». Багато «підписантів й у «Самопомочі» і «Європейській партії», є частина декларацій БПП «Солідарність.

Щодо опозиційного блоку, то Олександр Башкаленко обіцяв активістам, що декларації підпишуть усі кандидати.  Ті декларації отримали, проте поки відповідей руху «Чесно» так і не представили руху.

Щодо представників партії «Укроп», Марія Доманська розповіла,  що Ігор Поліщук переглянув декларацію. «Поліщук різко відмовився – сказав, що все, що там написано, і так виконує», – зазначила Доманська. Так само аргументував свою позицію і Максим Воскресенський, який зазначив, що подібна позиція й  у інших кандидатів від партії.

«Пасуть задніх»  і свободівці – Кудрявцев отримав декларацію для себе та інших кандидатів від сили, проте поки що їх не заповнили.

Підсумовуючи, координаторка руху зазначила, що активісти часто стикалися з відповідями «я маю подумати» та я передзвоню». Щоправда, кандидати не дотримували обіцянок.

Марія Доманська нагадала, що рух просить законних речей, а підпис кандидата лише означає, що він дотримається своїх обіцянок щодо відкритості. Тому вона нагадала, що кандидати можуть підписати декларації до 1 жовтня.