Рівненський криміналітет оголосив нам виклик, ‒ Шпига

Поки Петро Шпига перебуває на посаді, він обіцяє не допустити незаконного видобутку бурштину.

Про це він офіційно заявив під час прес-конференції у вівторок, 29 вересня.

За словами Шпиги, рівненські кримінальні авторитети хочуть спровокувати волинських правоохоронців «використати гранату» проти людей і розпочати масовий конфлікт в регіоні. Тому він офіційно заявляє, що коли таке станеться, відповідальність буде саме на криміналітеті.

Він повідомив, що на цей час затримали 193 людини. Із них 100 ‒ безпосередньо на копанках. При цьому оголосити підозру можуть 80 людям. Загалом приїхали копати бурштин близько 2000 людей. Серед них ‒ працівники Рівненської АЕС із Кузнецовська, які взяли відгул, також вчителі володимирецьких шкіл. А ще затримали священика, який приїхав із Рівненщини разом зі своїми парафіянами із лопатами копати бурштин.

Також вилучили 4 кілограми бурштину, 400 лопат, бури, 2 запали від гранат, 5000 гривень, у автомобілі «БМВ» знайшли коноплю та амфетаміни. Це свідчить про те, що бурштинокопачі вживають наркотичні речовини та алкоголь, ‒ зазначив Петро Шпига.

ЧИТАТИ ПРО БУРШТИНОВИЙ БУНТ НА ВОЛИНІ

Щоб припинити порушення, залучили 525 правоохоронців із 5 областей, 250 активістів «Самооборони Волині», «Автомайдану Волині», «Автомайдану України», «Буг», 60 нацгвардійців, 100 представників лісової охорони, 20 рятувальників.

Нині на місці залишаються 3 блокпости із двома лініями охорони. «Правоохоронці не схильні піддаватися на провокації та готові до останнього утримуватися від застосування зброї», ‒ каже Шпига.

ЧИТАТИ РЕПОРТАЖ АНТОНА БУГАЙЧУКА: ЛОПАТИ, ГРОШІ І «СТВОЛИ»: БУРШТИНОВІ «РОЗБОРКИ» НА ВОЛИНІ