На Рівненщині кажуть, що не закривали школи заради бурштину

У Володимирецькому районі на Рівненщині чиновники від освіти заперечили інформацію про закриття шкіл заради копання бурштину на Волині.

Про це повідомляє Рівне вечірнє.

«Факти закриття шкіл у нашому районі, аби педагоги могли піти копати бурштин навіть теоретично неможливі. Батьки учнів нашого району мають дуже активну позицію, і якби подібне трапилось, жодна «гаряча лінія» не витримала б від кількості їхніх скарг. Сьогодні і вчора усі навчальні заклади працювали стовідсотково. До того ж, в наших школах відбувається харчування дітей – «чорнобильців», і якби хоч на день це призупинилось – батьки б не змовчали. Я сьогодні особисто була в одній із районних шкіл – навчання там йде повним ходом. Я припускаю, що, ймовірно, хтось міг опинитись на цих «клондайках» – однак, це могло трапитись після роботи, у свій вихідний день чи вночі», – запевняє начальник управління освіти, молоді і спорту Володимирецької РДА Наталія Сакова.

Нагадаємо. що у лісі, мiж селами Лiсове і Вовчецьк Маневицького району Волині, близько двох тисяч осіб, всупереч закону, за допомогою лопат та інших підручних засобів, здійснювали незаконний видобуток бурштину. На допомогу волинській міліції прибули придані сили із 5-ти областей. Під час проведення операції затримали 193 чоловіки, з якими в подальшому проводили слідчі дії у рамках кримінального провадження.

Також на місці затримали три автомобілі. Вилучили наркотичні засоби, 5 тисяч гривень, близько 4 кг бурштину та засоби для його видобутку: лопати, бури, сокири тощо.