Луцьк: поменшало шахрайств

Цього року шахраї лучан дурять менше, ніж торік: 187 зареєстрованих злочинів у 2015 році проти 225 – у 2014-му упродовж аналогічного періоду.

Про це повідомляє Громадське. Волинь.

«Якщо раніше ми реєстрували навіть по 4-5 випадків на день, то тепер такого немає,» – розповів начальник Луцького МВ УМВС у Волинській області Ігор Муковоз. Утім, все ще багато людей потрапляє «на гачок» зловмисників. І далеко не всі з них звертаються до правоохоронців.

Найчастіше лучанам пропонують за відповідну грошову винагороду звільнити від кримінальної відповідальності їхніх нібито родичів. До цього виду шахрайств, зі слів Ігоря Муковоза, причетні переважно особи з місць позбавлення волі.

Є чимало випадків легкої наживи в Інтернеті – через оголошення про купівлю-продаж, оренду майна або навіть якусь згубу. Зловмисник просить переказати відносно невелику суму на картку і за це готовий начебто надати послугу, яка зацікавила. Щойно перекажуть гроші – він зникає. Застерігають також правоохоронці від різних банківських операцій і передавання стороннім особам кодів, які приходять у sms-повідомленнях на ваш телефон.

Притягнути до відповідальності шахраїв – вкрай важко. Лише 26 особам наразі оголошено підозри.