Кілька спалених авто та порізані шини, ‒ активіст про «бурштинову війну»

Не вогнепальні поранення, порізи, спалені авто, ‒ результат протистояння нелегальних бурштинокопачів та правоохоронців на Волині.

Такі подробиці вчорашньої «війни» розповів 24 каналу активіст Автомайдану, ветеран АТО Олексій Кушнєр.

Він наголосив, що інформація, яку почали поширювати ЗМІ про поранених та загиблих, не підтвердилась. Проте є кілька спалених автомобілів та машин з порізаними шинами.

«В декого є легкі порізи, забої. Поранення не вогнепальні, лікарі тут чергують, вони одразу надавали допомогу тим, кому було потрібно», ‒ зазначив активіст.

Кушнєр додав, що правоохоронці застосували вогнепальну зброю, але лише, щоб зробити попереджувальні постріли у повітря.

Бурштинокопачі також використали зброю, хоча не факт, що вогнепальну, але постріли з їхньої сторони теж були, ‒ зазначив він.

Стрілянина, за словами активіста, почалась через те, що хтось пустив чутку, буцімто правоохоронці вже виїхали з лісу і «можна продовжувати незаконний видобуток бурштину».

«Тому дуже багато людей сюди приїхало (приблизно до двох тисяч копачів і майже всі не місцеві і конфлікт якраз виник між приїжджими та місцевими). Місцеві навіть почали допомагати працівникам міліції, щоб по суті вигнати тих, хто приїхав», ‒ сказав Кушнєр.

У волинській міліції підтвердили, що обійшлось без жертв, також повідомили про кількадесят затриманих, що причетні до незаконного видобутку бурштину.

«На даний час доставили до райвідділу близько сотні бурштинокопачів. Міліція на блокпостах перевіряє автомобілі, також під час операції використовувалася зброя. Були попереджувальні постріли в повітря. Вбитих та поранених немає», ‒ підтвердила речниця обласного МВС Анна Павловська.

ЧИТАТИ РЕПОРТАЖ АНТОНА БУГАЙЧУКА: ЛОПАТИ, ГРОШІ І «СТВОЛИ»: БУРШТИНОВІ «РОЗБОРКИ» НА ВОЛИНІ