Вибори у волинському селищі паралізовані, – «Опора»

На Волині Заболоттівська селищна виборча комісія станом на 27 вересня не готова приймати заяви на реєстрацію кандидатів, оскільки на перше засідання, на якому набула повноважень, зібралась лише 26 вересня.

Про це повідомляють у громадянській мережі «Опора» у Волинській області.

Заболоттівська селищна комісія була сформована Ратнівською районною ТВК 11 вересня. Однак, з дня формування провела лише перше засідання, на якому більшість членів комісії прийняли присягу. А 23 вересня голова Заболоттівської селищної ТВК Валентина Білітюк («Опозиційний блок») та заступник комісії Алла Пархомук («Батьківщина») написали заяви про відмову бути членами виборчої комісії.

На цей час Ратнівська районна виборча комісія вирішує питання про включення до складу селищної ТВК інших членів. Станом на 27 вересня Заболоттівська селищна ТВК ще не сформувала округи та ще не має постійного місця, де повинна працювати.

«26 вересня ми зібрались на засідання, де більшість членів комісії прийняли присягу. Раніше голова комісії та заступник не скликали засідання і не виходили на зв’язок. Я знала, що я є членом цієї комісії, але ми чекали, що буде заміна голови і заступника комісії», – пояснила секретар селищного виборчкому Ангеліна Корсак.

«Ми були впевнені, що селищна комісія працює у визначеному режимі, оскільки 12 вересня, коли всі комісії отримували пакет документів для роботи, ця комісія теж ці документи забирала. Однак, за повідомленням виборців дізналися, що кандидати не можуть реєструватися, оскільки комісія не працює. Ми внесли на розгляд нашої комісії питання про дострокове припинення повноважень селищної ТВК. У день засідання до Ратнівської районної виборчої комісії прибула секретар Заболоттівської ТВК і сказала, що комісія буде працювати, однак їй необхідні роз’яснення щодо роботи», – розповіла голова Ратнівського райвиборчкому Леся Грицевич.

Заболоттівська селищна ТВК запланувала 28 вересня провести засідання, на якому повинна розподілити обов’язки між членами комісії, затвердити графік чергування та утворити одномандатні виборчі округи.

Наразі Заболоттівській ТВК селищна рада надалаа для роботи кімната, де завжди проводиться голосування (там і зараз стоять кабінки для голосування). Комісія ще не має ні вивіски, ні комп’ютерів, ні телефону.

Ситуацію прокоментував також Заболоттівський селищний голова Василь Головій.

«Завтра комісія до нас звернеться і ми їм виділимо кабінет для роботи. До цього часу до мене ніхто не звертався. Якщо звернуться, я можу надати і свій кабінет. Щодо технічного забезпечення, то комісія буде мати доступ до комп’ютера секретаря», – зазначив Василь Головій.