Люди зрозуміли, що ми не головорізи, – військовий з Волині

Голова Іваничівської районної ради Віктор Вілентко розповів про те, як воював на Сході.

Про це йдеться у сюжеті каналу «Нова Волинь».

Голова Іваничівської райради Віктор Вілентко був мобілізований до 24-ї окремої механізованої бригади і відвоював більше року у Луганській області.

За словами Вілентка, зважаючи на те, що його призвали ще у серпні минулого року, йому вдалося побачити більше 70% бійців, які пішли на війну добровольцями і, які пройшли Майдан.

Чоловік розповідає, що служив у селі Кримське в Луганській області.

«Я, коли призивався туди, для мене це асоціювалося в дійсності з Кримом. Але те, що я потім побачив перевернуло і мій світ, і світ тих хлопців, які з нами служили», – згадує військовий.

Вілентко розповів, що раніше він проходив строкову службу в армії у відділенні зв’язку, однак вирішив йти у мінометну батарею.

«Так, 72 дні ми пробули біля 31 блокпоста, після того ми повернулися на ротацію сюди», – каже він.

На Волині боєць лікувався, а потім знову повернувся на передову у складі 24 батальйону 24-ї бригади, однак згодом її переформували у 53 окрему механізовану бригаду і передислокували у Северодонецьк, а далі – поблизу Авдіївки Донецької області. Там Вілентко і служив до демобілізації.

«Перше, що мене вразило, що абсолютно, те, що нам говорили і те, що ми побачили, різнилось», – розповідає боєць. Так, за його словами, за два місяці до мобілізації, військовим сказали, що їх везуть під Маріуполь у відрядження підтримати позиції Нацгвардії. Однак, насправді бійців відправили під Авдіївку.

«Мене, що здивувало, що при в’їзді в Адіївку ми побачили, що не на одній позиції не було нацгвардійців. І, коли ми побачили перший окоп, то місцеві сказали, що вже три дні, як нікого там не було», – каже Вілентко.

Окрім того, боєць розповів, що бригада, в якій він служив воювала проти кількох батальйонів найманців. Зокрема, останнім був батальйон «Сомалі». За його словами, найманці називали бійців 53-ї бригади скаженими.

Згадав воїн ві про ставлення місцевих до своїх побратимів, мовляв, вони не сприймали українських військових спочатку.

«І коли ми їхали на Донецьк, нам сказали, якщо в Луганській області нас підтримувало 50% людей, якщо попадаєш в українськомовне село (побратими знають, як воно є), то, сказали, в Донецькій області нас підтримає 10%. От з такими настроями ми йшли. І в дійсності настільки вороже ставились. Буквально за 10-15 днів люди зрозуміли, що ніякі ми в дійсності не головорізи, а хлопці, які прийшли боронити наш тил від зазіхань тих, хто сьогодні обстрілює», – йдеться у сюжеті.