Гунчик якнайшвидше хоче «бурштинове підприємство»

Голова Волинської обласної держадміністрації підготував звернення до Президента щодо пришвидшення прийняття закону про бурштин через події, які відбулися минулого тижня у Маневицькому районі.

Про це він повідомив 28 вересня під час оперативної наради у Волинській обласній держадміністрації.

Гунчик розповів, що звертався до депутатів Маневицької районної ради, щоб вони провели позачергову сесію. Тож депутати підготували звернення з проханням прискореного створення КП «Бурштин Волині».

Підприємство буде займатися вивченням надр, а також видобутком і реалізацією цього напівкоштовного каменя. Проте відсутність законодавчого акту щодо бурштину, його обробки і реалізації на території України ускладнює можливість проведення цих процесів.

Тому, враховуючи необхідність легалізації «бурштинової сфери», губернатор у зверненні просить Президента та депутатів Верховної Ради прискорити прийняття закону про бурштин, який поки що прийнятий лише у першому читанні. Це дозволить спрямувати кошти від видобутку у бюджет і зупинити нелегальний видобуток.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО БУРШТИНОВИЙ БУНТ НА ВОЛИНІ

Також Гунчик звернувся до Валентина Вітра з проханням винести на розгляд чергової сесії обласної ради та підтримати звернення щодо прискорення прийняття Закону про бурштин.