Україна та Європа домовлялися з Росією про «зимовий» газ

Між Україною, Росією  та Євросоюзом відбулися тристоронні переговори щодо зимових поставок російського газу.

Про це пише “Вголос” з посиланням на “Українську правду”.

 

Про переговори повідомив віце-президент ЄК з енергосоюзу Марош Шефчович..

«Головне досягнення: газовий протокол парафований Росією, Україною та Єврокомісією», – написав він за підсумками тристоронніх переговорів по газу.

За даними російського «Интерфакс», «Нафтогаз» та «Газпром» підписали доповнення до контракту про поставки газу в рамках зимового пакету. Домовленості мають закрити період до 31 березня 2016 року.

Сьогодні Росія оприлюднила ціну на газ для України – 227 дол. за куб.м.

У червні розрахункова ціна на газ для України у четвертому кварталі за формулою ціни оцінювалася в 262,5 долара за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, у серпні в уряді заявили, що Україна підпише угоду на постачання газу з Росії на термін до кінця найближчого опалювального сезону.

У травні цього року Норвегія стала найбільшим постачальником газу до Західної Європи в кінці 2014 – початку 2015 року, витіснивши Росію на друге місце.

Після завершення 31 березня чинності так званого «зимового» пакету Україна і Росія за посередництва Єврокомісії ведуть переговори про умови продовження постачання газу. Ці поставки важливі для наповнення підземних сховищ газу, розташованих на заході України. Саме ці сховища гарантують стабільність постачання палива європейським споживачам у зимовий період.