У Луцьку активістам «не дали подивитися» на кандидатів «Опозиційного блоку»

Активістів не впустили на конференцію, де презентували кандидатів від «Опозиційного блоку» до Волиньради.

Це сталося 26 вересня.

Активісти «Самооборони Волині», «Автомайдану України», «Народного контролю» та пересічні лучани прийшли на презентацію кандидатів від «Опозиційного блоку» до Волинської обласної ради. Проте вхід активістам перегородила охорона, тож вони так  і не змогли потрапити на захід.

«Це абсолютно неправомірно в сенсі виборчого законодавства України. Захід, який був анонсовано офіційно, був проведений із порушенням чинного законодавства –  були недопущені засоби масової інформації належним чином», – вважає активіст «Народного контролю» Олексій Чайка.

Те , що журналістку запустили із затримкою він вважає порушенням. До того ж захід був проведений на закритій території. Тому в перспективі активіст хоче апелювати до виборчої комісії, щоб визнати конференцію такою, що не відбулася. Якщо комісія не підтримає такої пропозиції, активіст хоче звернутися до суду.

Журналістка «Громадського. Волинь» Марія Доманська розповіла, що на міську конференцію «Опозиційного блоку» потрапила після того, як прес-секретар Ірина Комлик перевірила посвідчення журналістів. Конференція закінчилася о 10:15 і Олександр Башкаленко анонсував на 11-ту годину обласну. Проте він повідомив, що конференція може бути із запізненням.

Тому коли об 11:10 Марія Доманська повернулася, брама була закрита, та її не впустили, сказавши, що більше нікого не впускати. Проте через деякий час охоронець впустив журналістку.

«Але Олександр Башкаленко сказав, що конференція закінчилася», – зазначила журналістка. Вона додає, що бувала вже на декількох конференціях різних політичних сил, і це перша закрита конференція. Активістка також повідомила, що у розмові з журналістами Олександр Башкаленко зазначив, що може не впускати на приватну територію людей.

«Мене не впускали. Ми ще з Майдану намагаємося зайти в ці двері, але нас завжди не впускають», – зазначив активіст Богдан Климчук. Він зазначив, що партійна конференція – публічний захід, тому активісти хотіли туди зайти. Проте охорона не впустила їх. Охоронці мотивували відмову тим, що це приватна територія. Водночас активісти бачили, як люди, які представляють партійні осередки «Опозиційного блоку» в області, безперешкодно заходили. Тому Климчук викликав правоохоронців.

Таким чином, Богдан Климчук написав заяву до міліції про те, що його не  впускали на захід, а також що він був свідком, як на конференцію не впускали журналістку «Громадського. Волинь» Марію Доманську.

Щоправда, до активістів вийшла прес-секретар «Опозиційного блоку» Ірина Комлик та запропонувала Климчуку «переписати заяву» – мовляв, журналістку пустили.

«Це приватна територія. Захід відкритий був для журналістів, ви не підтримуєте нашу партію, ви прийшли з провокацію. У вас є своя політична партія « ви йдете від «солідарності», будь-ласка, ходіть туди на з’їзди», – заявила Комлик. Климчук зазначив, що як громадянин України має право відвідати відкритий захід.

Охоронці з журналістами спілкуватися відмовилися – сказали лише, що вони від охоронної фірми, але відмовилися назвати, від якої.

Тож понад 20 людей стояли біля входу на територію та чекали, поки вийдуть представники «Опозиційного блоку». У раках активістів були плакати з надписами «Опозиційний блок = партія регіонів», «Опозиційний блок -партія Кремля». Проте ніхто так і не вийшов, тому після години пікету активісти активісти поскандували опблоківцям «Ганьба!» та розійшлися.