Передвиборчі меседжі волинського «Укропу»

Серед усіх з’їздів, на яких був автор матеріалу, презентаційний з’їзд волинського осередку партії «Укроп» виявився найбільш масштабним. Очевидно, партія хотіла продемонструвати масштаби своїх можливостей, впливу та амбіцій. Тут і облмуздрамтеатр, і зелена доріжка, і великий екран, і сувеніри, і фуршет.

Наприклад, з’їзд основних конкурентів – обласної БПП-«Солідарність» у Палаці культури був на порядок скромніший, а ще не обійшовся без скандалів через кандидатів Діброву та Савельєва. Натомість в укропівців – все масштабно та монолітно.

Щоправда, списків вони, на відміну від інших політсил, не оприлюднили. Урочисте відкриття з’їзду відбулося об 11:30. Проте до цього в «обителі «Нового Луцька» – «Директорії» відбулися з’їзди міської та обласної організації. Потрапити на міську автору матеріалу не вдалося. Встиг лише на обласну. Однак і там офіційний керівник волинського осередку «Укропу» В’ячеслав Рубльов відмовився надавати списки кандидатів із округами. Його вдалося розшифрувати лише із звукозапису.

Вже під час урочистостей Ігор Палиця уточнив, що списки із округами побачимо після офіційної реєстрації кандидатів. Така конспірація має логіку, адже після публікації списків опоненти спішать їх подивитися, щоб знати, «хто там проти мене». «Укроп» вирішив тягнути до останнього, аби тримати конкурентів у невідомості.

А ще фактичний лідер обласного «Укропу» та партнер Коломойського покритикував владну коаліцію за відсутність реформ, погане забезпечення армії, погану інформаційну політику, відсутність реальних санкцій проти росіян тощо. «Дісталося» і «Батьківщині», бо вони входять до коаліції і при цьому розповідають про високі тарифи. Мовляв, «ви ж влада», то і вирішуйте цю проблему.

Оскільки укропівці всіляко підкреслювали, що всі вони «патріоти», під час з’їзду хвилиною мовчання вшанували бійців АТО, а Палиця розповідав, що у владу треба йти не заради користі, а заради збереження країни.

Він запросив на сцену кандидатів у обласну раду та у Луцьку міську раду, а ще кандидата в мери Луцька Олександра Товстенюка. Їм Палиця дав настанову «ніякого підкупу, ніякої гречки». А ще попередив, що несе відповідальність за кожну людину. Адже вони, мовляв, ідуть в політику не для того, щоб збагатитися, а для того, аби справді допомогти людям. «Якщо ми сьогодні не підемо в політику, ми втратимо державу», – заявив кандидат.

Та набагато більше було сказано під час традиційної прес-конференції Палиці, Товстенюка і Рубльова. Пропонуємо вам основні меседжі, із якими волинські укропівці ідуть на вибори:

1.Влада погана, а ми – патріоти

Всі основні заяви під час з’їзду, крім відповіді Башкаленку, робив Палиця. Було зрозуміло, що списки у ради формували здебільшого не офіційні керівники обласного (В’ячеслав Рубльов) та міського( Максим Воскресенський) штабів, а саме Палиця та його помічники.

Він традиційно розповідав, що під час головування на Одещині залишився без підтримки президента. Більше того, нібито підконтрольна Порошенку Генпрокуратура «лякає» команду Палиці обшуками на підприємствах.

Ще «розніс» кримських татар та добровольців за блокування вантажних перевезень у Крим. Мовляв, «це провокація». Палиця вважає, що Верховна Рада має офіційно розірвати торгові відносини із Кримом, якщо справді хоче таку блокаду. До того ж, там нібито є 1 мільйон таких же українців, як і тут. А кримським татарам дорікнув тим, що вони нібито не вийшли захищати Верховну Раду Криму, коли її прийшли захоплювати «зелені чоловічки».

Ще «дісталося» владі від Палиці за «поклони» перед ЄС і НАТО. Мовляв, не хочуть брати, то не треба. Він обіцяє у разі перемоги на виборах будувати успішну країну, яку ще попросять «в Європу» і в якій зарплати бюджетникам будуть «принаймні 5500 гривень».

2.Гунчик, лобіюй закони, а не ганяй бурштинокопачів!

На запитання журналіста із Маневиччини Палиця почав розповідати по «бідних» бурштинокопачів, які не мають за що жити. А їх, мовляв, приїхали розганяти добре 1000 екіпірованих бійців (такого спорядження навіть не бачили бійці АТО). Палиця пропонує знайти механізм легалізувати видобуток і залишати доходи від бурштину у районах, де його добувають. Але те, що Гунчик їздить і особисто «ганяє» копачів, не правильно, – вважає Палиця.

Йому ще належить балотуватися у окрузі, куди входить і Маневиччина. Тому про бурштин кандидат буде говорити не раз. Проте він стверджує, що влада спеціально не оголошує вибори у 23-у окрузі після смерті Єремеєва, аби Палиця не зайшов в Раду.

3. Курилюк хороший, Башкаленко поганий, а Товстенюк піддався в кабінеті

Ігор Палиця зізнався, що думав перед тим, як взяти в команду екс-регіонала Олександра Курилюка. Вирішив погодитися, бо Курилюк після роботи заступником Клімчука має досвід організації освітньої сфери та «вибивання» грошей на освіту в Києві. Товстенюк додав, що під час відбору кандидатів дивляться на професіоналізм, а не партійний квиток.

Не міг майбутній кандидат в мери не прокоментував і своє членство в Партії регіонів. Товстенюк зізнався, що піддався на харизму Бориса Клімчука, написав в його кабінеті заяву на вступ в Партію регіонів та працював помічником Клімчука. Однак у листопаді 2012 року вирішив вийти звідти і ще й зазнав переслідування за рядом кримінальних справ, зокрема за статтею 191 ККУ – «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Проте нині всі справи закриті – каже Товстенюк.

Нагадаємо, колишній керівник обласного осередку Партії регіонів, а нині «Опозиційного блоку» Олександр Башкаленко заявив у інтерв’ю Волинському інформаційному порталу, що в команді «Нового Луцька» авторитетні регіонали. Ігор Палиця натякає, що Башкаленка попросили це зробити, бо сьогодні БПП-«Солідарність» працює у спайці із «Опозиційним блоком». А ще Товстенюк заявив, що Башкаленка під крило вони б все одно не взяли.

4.Корбан – хороший, бо роздавав гречку, але ми так не будем

Ігор Палиця виправдовує кандидата від «Укропу» Геннадія Корбана на парламентських виборах у Чернігові, який масово роздавав продукти прямо на вулицях міста. За ці продуктові пайки люди стояли у великих чергах та навіть билися. На думку Палиці, Корбан від початку знав, що не виграє, бо Порошенкові було принципово «просунути» свою людину – Сергія Березенка. Для цього нібито використали силові структури, адмінресурс, Саакашвілі з «тітушками», а також той же підкуп, просто Березенко, мовляв, підкуповував приховано і влада його покривала.

Натомість на Волині обіцяють нікого не купувати та нічого не роздавати. Будуть працювати офіси розвитку кварталу. У Луцьку їх нині 8. До кожного планують прикріпити свого депутата міськради. А ще «Новий Луцьк» перейменовують на «Тільки разом» і розширюють діяльність на область.

Проте автор вже писав про так звану «інтелектуальну гречку» – тобто дитячі майданчики, допомогу університетам, реконструкцію стадіонів, підтримку молоді та інші акції, які є поєднанням приємного із корисним, тобто допомога людям і збільшення рейтингу. Такі методи не так легко назвати підкупом, однак лише завдяки цьому «Новий Луцьк» та «Укроп» мають достатньо високий рейтинг в Луцьку.

Саме за такі методи активісти «Самооборони Волині» і потролили «Укроп».

5. Хочем більшість, але можна і домовитися

У своїх оптимістичних заявах Палиця зазначав, що вони сподіваються отримати більшість у всіх радах, куди балотуються. Ну але так всі кажуть. Оскільки він балотується і у Луцьку міську, і у Волинську облраду, обіцяє обрати облраду у разі подвійного проходження.

Там укропівці вже думають домовлятися із «Батьківщиною», а також знаходити окремих депутатів у інших фракціях, які будуть голосувати в унісон із ними, але залишатися у своїх фракціях. Бо нині діє імперативний мандат, тобто партія може відкликати депутата, який офіційно «зрадить» і вийде із фракції.

Проте Палиця відзначив, що не хоче домовлятися із «Свободою», бо ця партія «продалася». Так, він нагадав, що Ігор Кривецький (Пупс) та колишній Генпрокурор Олег Махніцький нібито взяли близько 400 мільйонів від колишніх представників режиму Януковича за уникнення покарання. А ще не хоче домовлятися із БПП-«Солідарність», бо нинішня влада не хоче покарати злочинців, зокрема Володимира Бакуліна, який «роздав газ на 300 мільйонів доларів».

А ще під час з’їзду Палиця звинуватив владу у тому, що вона не бореться із олігархами. Важко у це повірити, оскільки до цього Палиця заявив, що влада його переслідує за допомогою ГПУ. Не треба забувати і про основну мету створення “Укропу” на всеукраїнському рівні – політичної сили олігарха Ігоря Коломойського для протистояння нинішній владі.

P.S. На з’їзді волинського “Укропу” головним було не те, що сказали їх лідери. На кожному з’їзді кожної партії звучить бравада «Ми переможемо». Проте таким відносно масовим дійством укропівці показали рівень своїх амбіцій. А тому опонентам пора почати активно працювати, бо вибори близько…

Антон БУГАЙЧУК