Луцьк: знову будуватимуть без згоди громади?

Мешканці будинків на вулиці Гордіюк виступають проти забудови зеленої зони, яку в народі називають “парк на 40-му”.

Про це люди повідомили члену виконкому Богдану Климчуку. Жителі будинку розповіли Климчуку, що вони не згодні з будівництвами,які плануються на території зеленої зони.

Проте заступник начальника управління містобудування та архітектури Луцької міської ради Ярослав Матвіїв розповідає, що одне з будівництв на території можливе. Гендиректор ПрАТ “Луцькийдомобудівельний комбінат”, яке й хоче зводити будинок, Руслан Вайман взяв в оренду ділянку ще у 2007 році, але відтоді не зміг нічого збудувати. Спочатку люди зносили паркан, який встановлював забудовник, а згодом інспекція Держбудконтролю не давала дозволу на будівництво через розміщення на його території стадіону – дозвіл був лише на виготовлення документації. Проте у березні цього року Вайман виграв суд, тому йому вдалося продовжити оренду земельної ділянки ще на п’ять років.

Отож, тепер підприємець будуватиме на запланованій території житловий комплекс. Зі свого боку він обіцяє облагородити “парк на 40-му”. На найближчій сесії міської ради розглянуть можливість перетворення зеленої зони в сквер, щоб запобігти подальшій його забудові.

Активістка Алла Надточій, яка була в ініціативній групі, що протистояла наміру забудови “парку”, каже, що перший раз слухання провели з порушенням процедури, тому жителі подали до суду. На наступних слуханнях було мало людей з сусідніх будинків, оскільки слухання призначили  на вихідні, а людей попередили лише за два дні до зборів. Зі слів активістки, людей запевнили, що замість заявлених можуть прийти інші мешканці будинку. Проте перед початком зборів юрист повідомив людей, що це неправомірно. А з жителями будинку з Карбишева, 1  “домовилися”. Натомість на обговорення прийшло багато громадських активістів і чиновників, які, за словами активістки, мають стосунок до Ваймана.

Алла Надточій також пригадує, що тоді мер Микола Романюк говорив, що “почув громаду”. Але активісти вважають, що це не так. Громада почала збирати підписи проти забудови – їх зібрали понад півтори тисячі.

Жителів найбільше не влаштовує, що забудовник хоче зводити будинок на території футбольного поля, яке діє – там грають у футбол діти та гуляють жителі.

 

Водночас Ярослав Матвіїв розповідає, що підприємець сплатив значну суму оренди за 5 років, а на наступну п’ятирічку вартість оренди знову зросла.

Питання збереження стадіону потрібно вирішувати через суд, бо він ніде не зареєстрований як об’єкт комунального майна.

Найближчим часом підприємець, який має всі відповідні дозволи та рішення суду, розробить проект благоустрою скверу, а згодом візьметься за будівництво. Ярослав Матвіїв пояснює, що усі документи забудовника в нормі та процедуру дотримано – громадські збори провели та прийняли схвальне рішення.

І хоч будівництво ще не розпочалося, люди не хочуть чекати, поки під їхніми вікнами виросте каскад багатоповерхівок – мешканці мають намір боротися до кінця.

До того ж, раніше сусідню ділянку теж планували забудовувати  – депутат Волиньради від “Батьківщини” Роман Карпюк орендував сусідню ділянку. Забудову також запланували у зеленій зоні, тому мешканцям такий варіант не сподобався. І люди прийшли на сесію міської ради,  коли вирішували питання про продовження оренди. У підсумку оренду Карпюку не продовжили.

“Ми аргументували свою позицію. Карпюку були видані документи на інститут розвитку “Україна”, а  вже на той час він вже не мав стосунку до “україни” а до розвитку рекреаційних технологій”, – додає Алла Надточій.

Тому тепер активісти хочуть добитися, щоб зелена зона отримала статус скверу. Зокрема для цього Богдан Климчук організовує збори мешканців, щоб почути їхні думки стосовно ініціативи.