Волинські аграрії послали кандидатів на вибори зі скандалом

Конференція волинського осередку Аграрної партії України, де головував екс-регіонал Ігор Волошенюк, завершилася скандалом із журналістами та громадськими активістами.

Про це повідомляє Громадянська мережа «Опора» у Волинській області.

Відповідно до повідомлення, яке Аграрна партія України подала до Волинського облтервиборчкому, конференція обласного осередку партії з висунення кандидатів на вибори до облради повинна була відбутися у Волинському обласному будинку профспілок об 11:00. Однак тут журналісти зустріли лише двох членів партії, які прибули на конференцію. Поспілкувавшись із ними, з’ясувалось, що захід перенесли в партійний штаб.

Прибувши у штаб Аграрної партії України, журналісти зафіксували, що конференція уже розпочалась. Головуючий на засіданні Ігор Волошенюк спершу дозволив лише одному журналісту бути присутнім на конференції, а інших вимагав покинути приміщення, а одна із членів партії забороняла проводити відеозйомку.

«Шановні колеги, не потрібно зривати нам засідання. Один представник нехай залишиться, інших просимо покинути приміщення», – заявив Волошенюк.

Prezydiya_konferencii

Після дискусії із журналістами і представниками громадських організацій, які прибули на конференцію, питання вирішилось. Головуючий на засіданні дозволив усім бути присутніми на конференції. Втім, у присутності журналістів список кандидатів, щодо яких було прийнято рішення про їх висунення на вибори до обласної ради, оголошений не був. На прохання журналістів надати інформацію про висунутих на зборах кандидатів члени партії відповіли категоричною відмовою.

Після конференції громадські діячі намагались випитати у членів партії інформацію, чи є у списку кандидатів, за який було проголосовано, колишні члени Партії регіонів. Таку інформацію партійці спростовували, вимагали негайно покинути приміщення штабу та лякали викликом міліції.

«У письмовому повідомленні Аграрної партії України вказано, що конференція мала відбуватись у Волинському обласному будинку профспілок. Інших повідомлень від партії не було», – розповіла член обласної ТВК Альона Водько.

Довідка:

Відповідно до частини 5 статті 37 Закону України «Про місцеві вибори» про дату, час і місце проведення зборів (конференції) з метою висування кандидатів місцева організація партії повідомляє у письмовій формі відповідну територіальну виборчу комісію не пізніш як за день до дня проведення зборів (конференції).

Про дату, час і місце проведення зборів (конференції) з метою висування кандидатів місцева організація партії повідомляє також засоби масової інформації. Порядок акредитації представників засобів масової інформації на таких зборах (конференції) визначає організатор заходу.