У Луцьку попросять Кабмін знайти гроші на індексацію зарплат

У бюджеті Луцька немає грошей для проведення необхідної індексації заробітної плати, пенсійних та соціальних виплат. Тому луцьким депутатам пропонують звернутися до Кабміну щодо затвердження порядку індексації, аби луцькі бюджетники, студенти тощо таки могли отримати свої гроші. Автором проекту став Андрій Козюра.

Про це він розповів під час бюджетної комісії Луцької міської ради у п’ятницю, 25 вересня.

У проекті звернення йдеться:

«Згідно п.14 Прикінцевих положень вказаного закону («Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» за №76-VIII від «28» грудня 2014 року) Кабінету Міністрів України необхідно було за результатами першого півріччя 2015 року та з урахуванням економічної ситуації затвердити порядок проведення індексації заробітної плати, пенсійних та соціальних виплат. Однак, на сьогоднішній час вказаний порядок не затверджений, а відтак індексація заробітних плат, пенсій, стипендій та соціальних виплат у другому півріччі 2015 року не проводилась. Враховуючи економічну ситуацію в країні, розмір індексації з початку року зріс у тричі і станом на «01» серпня 2015 року становить 75,5%.

Вказана обставина зумовила те, що кошти, які були закладені в бюджетах усіх рівнів на індексацію заробітної плати, пенсій, стипендій і соціальних виплат в поточному році закінчились ще в першому півріччі 2015року.

Постійне підвищення цін на товари і послуги, суттєве знецінення гривні, зростання тарифів на газ, електроенергію та інші комунальні послуги, а також відсутність індексації пенсій та заробітної плати призводить до зниження рівня життя та відкидає більшість людей за межу бідності».