Передвиборчий Луцьк: огляд 18-24 вересня

Хоча піаритися для перемоги на прийдешніх місцевих виборах луцькі політики почали вже давно, з 5 вересня ми офіційно можемо стверджувати, що кожен захід, так чи інакше пов’язаний із потенційними кандидатами, спрямований на покращення виборчого результату.

До 23 жовтня Волинське Агентство Розслідувань щотижня публікуватиме огляди виборчої кампанії у Луцьку. У нашому об’єктиві ‒ публічні акції та кулуарні домовленості політсил у боротьбі за владу в місті та області.

***********

Цей тиждень став тижнем оприлюднення списків, із якими партії ідуть на місцеві вибори на Волині.

Першою із досить відомих партій оприлюднила списки кандидатів в облраду «Батьківщина». «Це список боротьби думок, це список дискусій, це список, який вистражданий нами, який об’єднує всіх нас. Ми вміємо шукати компроміс», – оптимістично наголосив під час конференції 21 вересня голова обласного осередку Григорій Пустовіт.

DSC_1235

Григорій Пустовіт на конференції

Компроміс таки вдалося знайти, однак на стадії формування виникали конфлікти через «некорінних» білосердечних у списку. Так, жорсткі дискусії напередодні з’їзду були щодо висунення Сергія Слабенка. Свого часу він «засвітився» у ДТП біля Луцька. За кермом автомобіля разом із Слабенком був п’яний суддя Руслан Хитрик. Ще Слабенко у нинішньому скликанні облради представляв не «Батьківщину», а «Нашу Україну». Хоча треба визнати, що цей депутат був одним із найбільш юридично підкованих та продуктивних у нинішній каденції. Слабенка не було у попередньому списку, який «Батьківщина» оприлюднила 17 вересня. Що стало причиною його внесення, поки невідомо.

Також досить несподівано у списках опинився депутат облради Василь Столяр. Свого часу він був у фракції «Фронту змін», а також у групі Володимира Бондаря «Волиняни», з якої вийшов лише у серпні 2015-го. Столяр після конфлікту на плантаціях Лохини у Шацькому районі активно бореться проти «беззаконня».

Претензії можуть бути і до інших кандидатів, однак такий список на з’їзді підтримали одноголосно, бо «після бою кулаками не махають».

Однак вже у четвер, 24 вересня рішення довелося скасовувати. Аби замінити 3 кандидатів для дотримання гендерної квоти. Прийняли рішення, що у Луцьку заступник міського голови Лариса Соколовська балотується замість Аскольда Пекарського, у Ратнівському районі замість Олексія Ляха балотуватиметься Марія Карпів, а у Рожищенському замість Віталія КовальчукаНонна Мельник.

Список «Батьківщини» у Луцьку міську раду виявився більш одноманітним. Очолив його Григорій Пустовіт. Зі «старої гвардії» залишаються Валерій Бондарук, Сергій Волик, Сергій Григоренко, Андрій Козюра, Юрій Корольчук, Аскольд Пекарський. Серед «нових облич» ‒ бійці АТО Микола Тишик і Костянтин Байчук, громадські активісти Роман Перванчук, Олена Кравчук, Олена Ковальчук, Михайло Денисюк, викладач СНУ імені Лесі Українки Галина Панишко та інші.

Підтвердилася інформація про те, що першим номером таки залишається Григорій Пустовіт, а не Сергій Григоренко, хоча саме Григоренко на посаді секретаря міськради був більш активним останні півроку.

**********

Не було значних несподіванок і в списках ВО «Свобода». Свободівці активізували свої міські та районні осередки, щоб сформувати списки в облраду. Очолює список Анатолій Вітів. Від Луцька балотуються Олександр Пирожик, Сергій Кудрявцев, Петро Герасименко, Олександр Самосик, Олексій Колісник, Любов Серба, Ігор Карпюк, Наталія Матвіюк, Олександр Скиба, Олександр Вовк, Сергій Сівак і Любов Лимар.

DSC_1263

Вітів каже, що влада влаштовує репресії проти “Свободи”

У списку на виборах у Луцьку міськраду теж більшість – активісти міського осередку. Очолює його керівник міської організації Микола Федік. У списку свободівців в міську раду залишилися нинішні депутати Андрій Буй – округ 19, Юрій Вега – округ 3, Олександр Магеровський – 4, Руслан Ніколайчук – 30, Любов Серба – 8, Сергій Сівак – 22, Віктор Ящук – 20. А ще у міську раду пробуватимуть іти перший заступник голови облради Олександр Пирожик – (21 округ) та депутат облради від Луцька Святослав Боруцький – (38 округ).

З’явилися і досить молоді активісти – керівник ГО «Іскра» Андрій Отченаш (41 округ), Богдан Богонос (42 округ), Андрій Білан (11 округ) та інші. Та й лідер списку Микола Федік – ще ніколи не мав мандата, бо у 2014 році програв на виборах у міськраду Ірині Констанкевич.

А ще свободівці офіційно затвердили Сергія Кудрявцева кандидатом на посаду міського голови Луцька. Вже на з’їзді Кудрявцев визнав, що, зважаючи на настрої лучан та фінансові ресурси конкурентів, не може гарантувати свою перемогу. Проте лідер волинських свободівців Анатолій Вітів підбадьорив його, мовляв, не треба вірити у «міф», що в Луцьку ‒ лише група Палиці та група Миколи Романюка реально претендують на владу.

Зрозуміло, що на партійних з’їздах має панувати атмосфера оптимізму та віри у перемогу. Однак, досвід минулих виборчих кампаній свідчить, що результат дають великі гроші та велика креативна активність штабів. Чи будуть вони у луцької свободи, побачимо під час основної частини кампанії.

**********

Найцікавішими виявилися списки БПП «Солідарність». Прямо під час обласної конференції партії депутат Волиньради Валерій Діброва звинуватив кандидата в депутати від політичної партії БПП «Солідарність» Миколу Савельєва у зв’язках з Партією регіонів. У підсумку Савельєва не пустили балотуватися попри лояльне ставлення керівника обласного штабу Володимира Гунчика. Також на зїзді не затвердили кандидатуру координатора штабу «Самооборони Волині» Андрія Хведчака за квотою «Народного фронту». Як повідомляють джерела ВАР, корінні порошенківці так «згадали» йому участь в протестах проти нинішньої влади.

Від Луцька у облраду балотуються:
Округ № 49 – Дмитрук Юрій
Округ № 50 – Теліцин В’ячеслав Володимирович
Округ № 51 – Ваврищук Вадим Петович
Округ № 52 – Доманська Вікторія Анатоліївна
Округ № 53 – Черниш Валентина Петрівна
Округ № 54 – Чорнуха Ігор Віктрович
Округ № 55 – Мельник Олександр Олексійович
Округ № 56 – Луканюк Павло Степанович
Округ № 57 – Шайко Станіслав Павлович
Округ № 58 – Бутко Валерій Володимирович
Округ № 59 – Романюк Роман В’ячеславович

У цьому контексті стає зрозумілою кампанія В’ячеслава Теліцина «Від будинку до району» в районі ЛПЗ. Адже саме там знаходиться округ №50 в облраду. До речі, кандидат від «Самопомочі» Сергій Рижков вирішив «потролити» кандидата від БПП-Солідарність В’ячеслава Теліцина. В районі ЛПЗ з ініціативи Теліцина встановили лавки, клумби та інші елементи благоустрою із відповідним підписом. Рижков та його помічники біля цих підписів наклеїли написи «Я найкращий кандидат, поцілую всіх у зад».

12041407_852428191473028_1800899471_o

Євгеній Ткачук зачитав один із “найцікавіших” виборчих списків на Волині

А екс-керівник волинського УДАРу Юрій Гупало балотуватиметься від БПП-Солідарність в облраду на рідній Любомльщині.

Список БПП-«Солідарність» у Луцьку міську раду викликав найбільш жваве обговорення та неоднозначні висновки. У нього вдалося в містити 10 кандидатів за квотою «Народного фронту» – 7 самооборонівців та 3 рекомендованих Ігорем Гузем. Це Віктор Вальчук, Юрій Моклиця, Богдан Бальбуза, Дмитро Зотов, Леонід Лаба, Андрій Гаврищук, Олександр Мартинюк, Богдан Климчук, Олександр Ніколайчук та Ольга Коритнєва.

Також кандидат Петро Верзун визнав, що потрапив у список БПП за квотою УДАРу. Ще туди потрапили громадські активісти Ігор Дильов, Сергій Поха, Назар Романюк, Павло Павлюк, бізнесмен Андрій Покровський, декан історичного факультету СНУ Анатолій Шваб, директор Волинської обласної школи вищої спортивної майстерності Андрій Авраменко, герой Майдану Артем Запотоцький.

Із команди Миколи Романюка балотуються Євгеній Ткачук, Микола Яручик, Анатолій Бірюков, Наталія Бунда, Артур Василевський, Юлія Гринчук, Олександр Козлюк, Катерина Мельник, Анатолій Пархом’юк, Олександр Рачков.

Кандидати будуть вести кампанію у своїх округах, проте може статися так, що громадські активісти будуть працювати на результат людей Романюка, яких раніше критикували, адже, згідно із новою виборчою системою, голоси кандидатів додаються і в раду проходять лише ті, які набрали найбільшу кількість голосів на своєму окрузі. Тобто кандидат може перемогти, однак не зайти у раду, а допомогти перемогти іншим на «великих» округах.

Ну а кандидатом на посаду міського голови прогнозовано став Микола Романюк.

**********

«Самопоміч» презентувала свої списки у вівторок, 22 вересня. У облраду від Луцька балотуються Юлія Вусенко, Тамара Гримарович, Ігор Макарук, Валентин Малиновський, Мирослава Набуфотна, Алла Надточій, Іван Мирка, Олександр Плісецкий, Віктор Смолярчук, Вікторія Фокіна, Віктор Фоменко. Також луцький підприємець Михайло Імберовський очолив список.

У Луцьку міську раду від «Самопомочі» такі відносно відомі у місті люди: журналістка Ольга Бузулук, волонтерка Юлія Євпак, викладач СНУ Вікторія Колодяжна, активістка, що відстоює парк на Конякіна-Гордіюк, Алла Надточій, самооборонівець Сергій Рижков, активіст Микола Собуцький, син гендиректора «СКФ-Україна» Павло Цибульський.

DSC_0025

Петро Верзун і Тарас Яковлев

Саме через списки в обласну та міську ради у волинському осередку «Самопомочі» розпочався скандал. Керівники одніє із ініціативних груп Тарас Яковлев та Петро Верзун, які стояли біля витоків «Самопомочі» на Волині, заявили, що їх «кинули». Як пояснив Яковлев, людей із їх групи не включили у списки, хоча ті нібито вчасно подавалися. Натомість керівник фракції «Самопомочі» Олег Березюк заявив, що Яковлев та Верзун не поділяють цінностей «Самопомочі» та сприймають її як проект.

У підсумку Верзун та Яковлев пішли, заявивши, що їм соромно за те, що агітували за «Самопоміч». Верзун та його партнер Андрій Покровський вже знайшли місце у списку БПП-Солідарність, а Яковлев може зберегти посаду першого заступника чи заступника у разі переобрання Миколи Романюка мером.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО «РОЗБОРКИ» У ВОЛИНСЬКІЙ «САМОПОМОЧІ»

**********

1209

Степан Москвич

Про свій намір балотуватися на посаду міського голови від Аграрної партії України заявив підприємець Степан Москвич. Він завів сторінку у Facebook та намагається сформувати імідж молодого та прогресивного кандидата. Однак за Москичем тягнеться шлейф звинувачень у махінаціях та земельних оборудках підприємств «Стир-Агро», «Стир-Агробуд», а ще скандал із падінням літака з контрабандою в Промені, який нібито належав фірмі Москвича.

Тому із таким «грузом» вести кампанію йому буде непросто. Проте відтягнути голоси у когось із кандидатів можна.

 

 

**********

20150925114557

Обкладинка посібника Олени Голєвої

Активну кампанію розпочала кандидат в мери від Європейської партії Олена Голєва. Вона у спеціальних агітаційних брошурах та у телепрограмі нагадує про свою програму «Народний адвокат», рекламується на білбордах, а ще організовує поїздки електричного автобуса «Богдан».

У Голєвої в Луцьку немає сильної команди, тому невідомо, як вона збирається керувати містом навіть у разі гіпотетичного обрання. Однак, зважаючи на фінансові та людські ресурси конкурентів, шанси кандидатки не надто великі.

**********

На партійній конференції «Сили людей» 24 вересня затвердили Андрія Осіпова лідером списку на виборах у Луцьку міську раду. Однак затвердити сам список 24 вересня не встигли. Як пояснив Осіпов, у них голосування носить не формальний характер, як у більшості партій. Відбувалося таємне голосування. Лідером списку міг стати Андрій Осіпов чи Сергій Адамчук.

Тому про списки «Сили людей», «Нашого краю», УКРОПу та інших політсил читайте у огляді за наступний тиждень.

 

**********

У інтерв’ю «Хронікам Любарта» керівник обласного осередку Радикальної партії Володимир Кучер розповів, що першим номером у облраду буде він. Також балотуватимуться Микола Буліга, Віктор Ярема, В’ячеслав Федін, Тетяна Кучер, Костянтин Петрочук, Олександр Свирида, Анатолій Грицюк, В’ячеслав Богдан та інші.

Антон БУГАЙЧУК