Іваничі: відкрили дошку Володимиру Пушкарчуку

У селі Мовники Іваничівського району 25 вересня урочисто відкрили меморіальну дошку загиблому в АТО Володимиру Пушкаруку, яку встановили на стіні місцевої школи.

Про це пише Буг.

На невеличкому шкільному подвір’ї зійшлися жителі села Мовники, щоб вшанувати пам’ять Володимира Пушкарука. Разом із гостями з Іваничівського району та Нововолинська помолились за упокій душі воїна під час панахиди, яку відправив благочинний Нововолинської округи митрофорний протоієрей Олександр Горевич. Проникливо звучала його промова і спогади про Володимира.

“Коли ми починали будувати церкву у місті Нововолинську, він був одним із перших, хто запропонував свою допомогу. Старався, щоб якомога швидше храм був збудований. Запам’ятали Володимира завжди усміхненим, життєрадісним. Також в числі перших він пішов обороняти кордони нашої країни. З болем в серці прийняли звістку про його смерть, дізнались про це саме на День Незалежності. Ми втратили Володю, але він завжди в наших серцях і молитвах”,- сказав у виступі священик.

По завершенні молитви присутні вшанували пам’ять загиблого хвилиною мовчання. Учні підготували художні номери, які передавали любов до батьківщини підростаючого покоління та захоплення героїзмом наших бійців, сум за тими, хто тепер став ангелом-охоронцем рідної землі. Бажаючих виступити і сказати своє слово про героя було багато.

Директор школи Тетяна Громик висловила співчуття рідним загиблого і подякувала мамі Валентині Володимирівні за подвиг Володимира. Вона вручила Подяку голови Волинської ОДА за виховання сина, життя якого передчасно обірвалося за незалежність та територіальну цілісність держави. Опісля урочистої лінійки представники влади та духовенства, друзі та рідні загиблого поїхали на кладовище, де відбулося покладання вінків та квітів.

Володимир Пушкарук був добровольцем. У зону АТО потрапив в складі батальйону «Донбас». Загинув 23-го серпня минулого року під час боїв за звільнення Іловайська. Напівсиротами залишилися троє дітей. Похований у селі Мовники, де проживає його матір і де залишилась могила його рідного брата. Указом Президента України від 27-го листопада 2014-го року «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.