Благодійники відзвітувалися за рік роботи

Благодійна організація «Благодійний фонд «Волинь 2014» провела урочисте засідання з нагоди річниці діяльності. За час роботи фонд допоміг сотням військових, членам їхніх сімей та переселенцям на суму понад 30 мільйонів гривень. Благодійники отримали медалі та подяки від представників силових відомств.

Урочисте засідання відбулося 25 вересня.

На дійство завітали очільники силових відомств області та очільник київської поліції, духовенство, благодійники, волонтери та військові, які отримували допомогу від фонду та керівники міста й області. «Ви всі знаєте причину створення фонду. На жаль, прийшла біда в нашу країну», ‒ зазначив голова правління БФ Петро Пилип’юк.

Ідеєю фонду було створити організацію, яка могла б ефективно допомагати волонтерам та військовим. Голова правління подякував усім, хто долучився до роботи фонду. «Є питання, що ми будемо робити , коли буде мир», – додав директор.

Він зазначив, що зараз проблеми інші, ніж у час, коли фонд лише починав роботу. Тому зараз намагаються допомагати тим, хто потребує медичної допомоги, оздоровленням дітей переселенців та допомогою сім’ям загиблих. Тож, фонд «знайде» над чим працювати, бо завжди будуть люди, які потребують допомоги.

Виконавчий директор Володимир Грибович зазначив, що фінансової допомоги фонд надав на 8 мільйонів гривень, але загальна сума більша. Фонд передавав на фронт і продукти, і медикаменти, і автомобілі тощо. Тому він подякував фундатором за те, що допомагають усім, хто потребує, та не ділять людей на «своїх і не своїх». Він побажав усім миру та достатку.

Засновник фонду Євген Дудка пригадав, як фонд розпочинав свою діяльність. «Нас спонукав наш позив серця і бажання допомогти», ‒ зазначив він. Тож ті, хто хотів допомагати, найняли команду професіоналів, які блискуче впоралися зі своєю роботою.

Владика Михаїл зазначив, що рік тому об’єдналися не навколо страху, а через велике почуття любові і відповідальності. «Я тішуся найбільше тим, як українці швидко самоорганізовуються», ‒ зазначив він та подякував людям, які з легкістю віддають гроші тим, хто нас захищає.

Представники силових відомств області щиро подякували благодійникам за допомогу та нагородили їх почесними грамотами, годинниками та нагрудними знаками. Вони відзначили, що завдяки допомозі фонду вдалося врятувати багато життів.

Отож, благодійники отримали подяки від Міністерства внутрішніх справ, СБУ та Держприкордонслужби. Владика Михаїл також вручив одну медаль «За жертовність» Андріану Олександру. «Всі бійці «Світязя» оцінили те, що зробив для нас фонд», ‒ зазначив Олександр Фацевич. За його словами, така допомога не один раз рятувала життя. Тому він нагородив благодійників грамотами, а також значками, якими володіють лише патрульні поліцейські Києва. «Ви допомагаєте нам змінити країну», ‒ додав Фацевич.

Також під час урочистостей виступили голова Волинської обласної держадміністрації Володимир Гунчик, Луцький міський голова Микола Романюк та голова облради Валентин Вітер. Вони подякували благодійникам за захист України не словом, а реальними діями та за те, що фонд ніколи не відмовляв у допомозі. Вони теж нагородили благодійників почесними грамотами облради, ОДА та подяками міського голови.

Також присутні переглянули фільм про діяльність фонду. «Благодійний фонд «Волинь -2014» зареєстрували 2 вересня 2014 року і відтоді фонд допоміг постраждалим від ситуації на Сході України на мільйони гривень. Окрім того, фонд виділив кошти для придбання двох однокімнатних квартир для важкопоранених прикордонників, профінансував дві операції на серці пораненим військовим та перерахував 10 тисяч євро для операції Тетяни Білінські.

За кошти фонду купували медичне обладнання для госпіталів та медичний реанімобіль для госпіталю у Волновасі. За кошти фонду закупили на фронт понад 40 автомобілів, десятки були відремонтовані. Виділяє фонд кошти і на допомогу сім’ям загиблих та покращення житлових умов військовослужбовців.

За час існування фонд допоміг сотням бійців з батальйонів «Айдар» та «Світязь», полку «Азов», тербату «Волинь», 51-ій (а в подальшому 14-ій)бригаді, 72-ій бригаді тощо. Представники фонду особисто не раз бували в зоні антитерористичній операції, доставляючи допомогу бійцям.