Луцьк: голова ТВК зірвав конференцію однієї з партій

Голова Луцької міської територіальної виборчої комісії заявив, що представники Української Республіканської Партії порушили порядок висування кандидатів.

Про це інформує «Опора».

Учора, 23 вересня, члени Української Республіканської Партії зібрались, щоб висунути на конференції список кандидатів у депутати Луцької міської ради. На конференції голова місцевої організації партії зазначив, що це другий етап конференції, яка розпочалась 21 вересня. На захід прибув голова Луцької міської ТВК. Перед початком конференції голова ТВК Леонід Будцев повідомив членів партії, що затверджений на цій конференції список кандидатів комісія розгляне, втім, велика вірогідність того, що у реєстрації кандидатів партії буде відмовлено.

«Наша комісія розглянула це питання. Думка членів комісії була така: оскільки партія повинна за день попередити про проведення конференції, а повідомлення від вас не було, ніхто взагалі не хотів іти на вашу конференцію, але я прийшов. Втім, у нашої комісії є питання щодо порядку проведення конференції», – зазначив Леонід Будцев.

Також голова Луцької міської ТВК додав, що зі слів члена їхньої комісії, який був присутній на попередньому етапі конференції, комісія дізналася, що конференція не відбулась, оскільки не зібралася необхідна кількість делегатів партії для її проведення.

Голова Луцького міського осередку Української Республіканської Партії, зі свого боку, пояснив, що відбулось на першому етапі конференції.

«У партії нараховується 9 членів, а на першому етапі конференції зібралось п’ятеро делегатів, тож кворум був. Конференцію ми відкрили, однак усі питання порядку денного розглянуті не були. Зокрема, не було прийнято рішення про висування списку кандидатів на вибори до Луцької міської ради. Роботу конференції було вирішено продовжити у середу, о 17:00», – пояснив Тарас Юхимчук.

Після детального обговорення ситуації, що сталась, члени Української Республіканської Партії вирішили закрити конференцію. А питання щодо висування кандидатів на вибори до Луцької міської ради розглянути на наступній конференції, яку призначили на 25 вересня. Також голова партії по завершенню конференції у письмовій формі повідомив Луцьку міську ТВК про проведення наступної конференції.

До слова, про проведення партійної конференції представник партії у письмовій формі повідомив територіальну виборчу комісію у неділю, 20 вересня.

Відповідно до частини 5, статті  37 Закону України «Про місцеві вибори» про дату, час і місце проведення зборів (конференції) з метою висування кандидатів місцева організація партії повідомляє у письмовій формі відповідну територіальну виборчу комісію не пізніш як за день до дня проведення зборів (конференції).