Голова «Самопомочі» на Волині: митниця зараз працює «на око»

Голова фракції політичної партії «Самопоміч» у Верховній Раді Олег Березюк розповів про те, що через неякісну роботу Волинська митниця втрачає суму, яка дорівнює щонайменше бюджету України. Винними у такій ситуації є начальник ДФС України Роман Насіров та частково прем’єр-міністр, ‒ стверджує він.

Про це Березюк заявив 24 вересня під час візиту у Луцьк.

Він повідомив, що, за попередніми підрахунками, через «недопрацювання» митниці десь «губиться» ще один бюджет України. « Сьогодні нам начальник митниці сказав, що не один бюджет», ‒ зазначив Березюк.

Він заявив, що сьогодні пряму відповідальність за саботаж митниці несе голова ДФС Насіров та прем’єр-міністр. Березюк повідомив, що декілька місяців тому «Самопоміч» вивчала ситуацію та запропонувала шлях до вирішення проблеми ‒ співпрацю з міжнародними митницями.

«На це відгукнувся посол Британії», ‒ зазначив Березюк. Він додав, що британці готові це робити, але на сьогодні Кабмін і ДФС навіть не відписали компанії, яка «погодилася це робити». Більше того, Президент нещодавно висловив сумніви у доцільності залучення іноземців, мовляв, ми усе можемо робити самі. Проте Березюк вважає, що допомога необхідна, оскільки за 25 років «ми самі не зуміли цього зробити».

Тому «Самопоміч» зараз акцентує увагу депутатів на проблемах митниці. «Кожен день на митниці відбувається злочин, бо митниця нічого не платить в державу», ‒ додав Березюк.

Сьогодні він мав розмову з виконувачем обов’язків очільника митниці щодо планів на міжнародну співпрацю. «Вони згодні і очікують, коли буде подвійне паралельне управління, вона буде корисна», ‒ зазначив нардеп.

Міжнародна співпраця дасть можливість проводити спільний прозорий аудит ваг, сканерів тощо. За словами очільника «Самопомочі», поки що митниця працює «на око». Наявність паралельного обліку і управління принесе в Україну нові форми співпраці з Міжнародним товариством. Він висловив переконання в необхідності встановлення електронної системи обліку і оцінки.