Волинь попрощалася з Героєм Віктором Кумецьким

У Свято-Троїцькому соборі Луцька відспівали загиблого айдарівця Віктора Кумецького. Громадську панахиду провели на Театральному майдані міста. Опісля траурна процесія вирушила до села Гаразжджа, де на Алеї Героїв  і поховають загиблого.

Прощання відбулося 23 вересня.

«Ми зібралися сьогодні  вшанувати нашого воїна, нашого Героя, який захищаючи нашу землю віддав найцінніше – власне життя… Дяка Богу, що знаємо, що загинув зі славою, заради рідних, близьких, заради України. Найбільший подвиг   це покласти душу свою за ближніх своїх», – сказав владика Михаїл. Він додав, сьогодні Схід – місце, де чоловіки вчиняють дійсно чоловічі вчинки і ми маємо пишатися нашими Героями та сумувати за тими, які віддають своє життя за свободу.

Попрощатися із загиблим Героєм до Свято-троїцького храму прийшло декілька сотень людей. Серед них було багато айдарівців, які воювали разом із загиблим. У руках людей були квіти та запалені свічки, багато хто не зміг стримати сліз.

На Громадську панахиду зібралася майже тисяча людей. До присутніх звернувся міський голова Микола Романюк.

«Сьогодні ми з вами проводжаємо в останню путь Віктора Кумецького, який, як  мені казали, прямо з робочого місця пішов добровольцем захищати свою і рідну Вітчизну і який воював у складі батальйону «Айдар», – розпочав Микола Романюк. Він висловив рідним співчуття від імені усіх лучан. Опісля цього пам’ять Героя вшанували хвилиною мовчання.

Директор спеціалізованої школи №1, де навчався загиблий,  Андрій Киця додав, що  ві сторіїї їх школи відкривається нова сторінка – сторінка Героїв, які загинули на Сході України. Віктора Кумецького він назвав зразком того, як треба любити Україну.

До Луцька тіло загиблого привезла учасник бойових дій Людмила Айсін, яка провоювала в «Айдарі» більше року. Вона попросила не забувати добровольчі батальйони, які зараз вивели з зони бойових дій.

«Ми були потрібні коли треба було стояти в кросівках  і з палками проти танків», – додала Айсін. Тому Айлдар має триматися як одна і сім’я і стояти заради Героїв, які загинули.

«Дай Бог, щоб більше їх не було, щоб більше не гинуло і настав мир в Україні. Героям Слава!», – сказала Айсін.

Сергій  Романчук, який працював разом з Віктором Кумецьким, подякував батькам за мужнього сина.

«Ще ввечері він працював, вночі він працював, в зранку дзвонять хлопці  і кажуть, що Віктор пішов добровольцем в АТО»,  – додав Романчук.

Проводжали тіло Героя з майдану під звуки військового оркестру та голосні схлипування. Поховають Віктора Кумецького на Алеї почесних поховань у селі Гаразджда.