Влада Волині не змогла домовитися з бурштинокопачами

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик приїхав поспілкуватися з місцевими мешканцями Маневицього району, бурштинокопачами.

Про це з місця події повідомляє репортер Волинського Агентства Розслідувань Антон Бугайчук.

Близько 400 старателів зустріли його поблизу села Вовчецьк.

Володимир Гунчик запропонував місцевим мешканцям своє бачення вирішення проблеми: створення обласного комунального підприємства «Бурштин Волині», яке займатиметься видобутком каменю. Саме там будуть працевлаштовані місцеві мешканці, які безпосередньо копатимуть бурштин.

Проте таке вирішення ситуації не задовольнило старателів і вони вступили з очільником ОДА в словесну перепалку. Бурштинокопачі переконані, що вони як місцеві мешканці мають право самостійно розробляти поклади навколо своїх сіл.

Місцеві мешканці дорікнули владцям, що мовляв, минулоріч на цій території була схожа ситуація ‒ озброєні люди з нашивками добровольчих батальйонів видобували бурштин. І тоді, за їхніми словами, влада не поспішила вирішити проблему. Натомість зараз прийшла зі зброєю до мирних людей.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО БУРШТИНОВИЙ БУНТ НА ВОЛИНІ

Після перепалки делегація очільників області й журналісти зібралися виїжджати, проте їхній шлях мав пролягати по дорозі, яку перекрили бурштинокопачі. Аби звільнити проїзд правоохоронці розштовхали старателів і зробили коридор. У свою чергу ті кричали: «Ганьба!» услід делегації.

Біля села Костюхівка Гунчика теж зустріли місцеві. Голова ОДА звернувся до них із тією ж пропозицію ‒ створення комунального підприємства з районними осередками, де б працювали місцеві.

Проте старателі й тут не погодилися з Гунчиком.

Очільник волинських міліцонерів прокоментував інцидент із блокуванням автобуса. За його словами, до 80% людей, причетних до перекриття дороги, ‒ нетверезі. За словами правоохоронця, щодо них застосують слідчі дії.