Волинь: перевірять відкритість міськрад

Активісти перевірять міські ради Волині на виконання закону про доступ до інформації.

Перевірка відбудеться у Луцькій, Володимир-Волинській, Нововолинській, Ківерцівській та Рожищенській міських радах, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини з посиланням на Центр політичних студій та аналітики.

«Ми прагнемо зробити роботу органів влади більш прозорою та відкритою. Ми часто працюємо з запитами і знаємо, що навіть через 4 роки після прийняття Закону про Доступ багато міських рад все ще часто грішать приховуванням інформації від громадян. Перший крок на вирішення проблеми – перевірити, які саме ради незадовільно працюють», – говорить керівник проекту, експерт Центру політичних студій та аналітики Дарія Слизьконіс.

Перевірка торкнеться, переважно, рівня надання публічної інформації на запити та наповнення сайтів рад. В подальшому інформація про порушення права на доступ буде передана Уповноваженому Верховної Ради з прав людини для притягнення до відповідальності найбільш злісних порушників.

Експерти Центру політичних студій та аналітики спільно з представниками Офісу Уповноваженого на основі моніторингу розроблять рекомендації по усуненню виявлених недоліків у практиці застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» міськими радами.

Нагадаємо, з вересня стартувала Всеукраїнська моніторингова кампанія «Знати, щоб діяти», яка спрямована на перевірку міських рад в частині виконання ними Закону про Доступ до публічної інформації. В рамках кампанії, яка триватиме з кінця серпня до грудня, Центр політичних студій та аналітики перевірить 120 міських рад у 24 областях України.