Терористи виставили ультиматум і зривають переговори

Представники окремих районів Донецької та Луганської областей виставили Україні ультиматум, чим намагаються зруйнувати будь-який подальший діалог.

Про це заявив представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний, – повідомила Українська правда.

“Під час роботи підгрупи з політичних питань представниками наших візаві було запропоновано документ, який би я назвав ультиматумом. Він так і був сприйнятий представником ОБСЄ як ультиматум”, – сказав він.

Безсмертний зазначив, що в документі “найнеприйнятнішим було те, що вони хочуть проводити вибори 18 жовтня (ОРДО) і 1 листопада (ОРЛО).

“При цьому вони проводять свої вибори, базуючись не на законодавстві України, а на якихось своїх положеннях і правилах”, – додав Безсмертний.

“А Україна вже повинна вирішити чотири питання – це ввести в дію закон про особливий порядок місцевого самоврядування, прийняти модальності виборів у редакції, запропонованій представниками окремих районів Донецької і Луганської області, прийняти і ввести в дію закон про амністію і переголосувати Конституцію України в запропонованій ними редакції”, – зазначив він.

“Тільки після цього вони дозволять собі, щоб вибори в інших сільських і селищних радах відбулися 21 лютого”, – зазначив Безсмертний.

“Хочу наголосити, що все що робилося в групі до цього, робилося, щоб уникнути виборів 18 жовтня і 1 листопада, бо вони фактично руйнують будь-який подальший діалог. Тому українська сторона сприйняла сьогоднішні заяви як ультиматум. Так їх сприйняли і представники ОБСЄ”, – пояснив Безсмертний.