На Волині «забули» сформувати 13 виборчих округів

У Горохівському районі тервиборчком не повідомив вчасно інформацію про округи, а в Любешівському “забули” сформувати 13 округів.

На сайті Центральної виборчої комісії станом на 21 вересня відсутня інформація про межі та номери сформованих виборчих округів у Горохівському районі. Горохівська районна виборча комісія Волинської області несвоєчасно сформувала виборчі округи та невчасно оприлюднила відповідне рішення, – повідомили в організації “Опора”.

Горохівська районна ТВК розглянула на засіданні питання про утворення територіальних виборчих округів з виборів депутатів районної ради лише 18 вересня. Станом на 21:00 21 вересня на сайті ЦВК ще досі немає інформації про межі та номери сформованих виборчих округів, а також про орієнтовну кількість виборців, яка проживає на цій території.

Vidsutnia informaciya pro okrugy po Gorohivskomu rajonu na sajti CVK

Відповідно до ч. 6 Ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори» для проведення виборів депутатів районної ради відповідна районна територіальна виборча комісія не пізніш як за 37 днів до дня чергових або перших місцевих виборів утворює на території кожного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об’єдналися у сільську громаду), селища, міста, що входить до складу цього району, територіальні виборчі округи, кількість виборців у яких має бути за можливості максимально наближеною до середньої кількості виборців у територіальному виборчому окрузі відповідного багатомандатного округу.

Загалом, у Волинській області лише половина районних територіальних виборчих комісій вчасно оприлюднили рішення про утворення територіальних виборчих округів. При цьому лише окремі виборчі комісії у постановах зазначали в який спосіб буде оприлюднено відповідне рішення, зокрема Локачинська, Любомльська, Рожищенська, Маневицька, Старовижівська районні виборчі комісій.

Відповідно до ч. 12 Ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори» рішення про утворення одномандатних, територіальних виборчих округів із зазначенням їх номерів, меж, орієнтовної кількості виборців у кожному виборчому окрузі невідкладно на паперових носіях та в електронному вигляді за формою та в порядку, встановленими Центральною виборчою комісією, передається органу ведення Державного реєстру виборців та оприлюднюється відповідною територіальною виборчою комісією в місцевих друкованих засобах масової інформації або в інший визначений цією виборчою комісією спосіб не пізніше наступного дня після прийняття рішення про утворення відповідних виборчих округів.

Зазначимо, що Волинська обласна територіальна виборча комісія провела засідання щодо формування територіальних виборчих округів з виборів депутатів обласної ради 18 вересня. Відповідне рішення було вивішено на стенді офіційних матеріалів у приміщенні, де працює ТВК. Крім того, на засіданні було прийнято рішення оприлюднити інформацію про межі, номери та орієнтовну кількість виборців у виборчих округах на сайті Волинської обласної ради.

До слова, Волинська обласна ТВК утворила 64 виборчі округи для проведення виборів депутатів обласної ради з орієнтовною кількістю виборців, що коливається від 9 186 в окрузі № 9 (частина Камінь-Каширського району) до 17 483 в окрузі № 19 (Локачинський район).

У новоутворених округах для проведення виборів депутатів районних рад у Волинській області кількість виборців в найбільшому окрузі у 4-20 разів перевищує кількість виборців у найменшому окрузі. Найбільший розрив за показником кількості виборців у Горохівському районі, де у найменшому окрузі орієнтовно мають право голосу 323 людей, а у найбільшому – 6849.

Infografika naimensha i naibilsha kilkist vyborchykh okrygiv

Любешівська районна територіальна виборча комісія Волинської області замість 34 територіальних виборчих округів, як вимагає закон, сформувала 21 округ. Відповідну інформацію спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували 21 вересня у Любешівській районній газеті «Нове життя».

Під час засідання щодо формування виборчих округів з виборів депутатів районної ради, яке відбулось 16 вересня, Любешівська районна ТВК сформувала 21 виборчий округ.

Відповідно до ч. 3 Ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори» загальна кількість територіальних виборчих округів, які утворюються на території багатомандатного виборчого округу, дорівнює загальному складу відповідної ради, що визначається залежно від кількості виборців.

Відповідно до постанови ЦВК від 03.09.2015 р. № 216, на території Любешівського району для проведення виборів депутатів районної ради потрібно було утворити 34 територіальних виборчих округів.

Gazeta Nove zhyttia informacia pro okrugy

Громадянська мережа ОПОРА взяла коментар у голови Любешівської районної ТВК Тетяни Колесник з приводу ситуації, що склалася.

«Я на виборах працюю перший раз. І заступник голови ТВК теж працює перший раз. Ми не знали, як правильно формувати округи, тому вирішили сформувати їх відповідно до  кількості сільських та селищних рад в районі», – прокоментувала Тетяна Колесник.

Також, зі слів голови Любешівської ТВК, стало відомо, що 21 вересня виборча комісія зібралась на засідання, щоб виправити допущені помилки. Під час засідання попереднє рішення ТВК було скасоване. Відповідно до нового рішення, Любешівський район таки поділили на 34 округи. Рішення буде оприлюднено у районній газеті «Нове життя» 22 вересня.

Дещо інша ситуація склалась під час формування округів з виборів депутатів обласної ради. Волинська обласна виборча комісія утворила територіальні виборчі округи в межах Луцька без врахування меж виборчих округів з виборів депутатів Луцької міської ради.

Для прикладу, виборчий округ №52 з виборів депутатів обласної ради включає частину територіального виборчого округу №10 з виборів депутатів Луцької міської ради, весь округ №11, частину округів №12, №17 та №18. Із частин територіальних виборчих округів з виборів міської ради сформовано за таким же зразком округи №49, № 50, №51, № 52, №53, №54, №55, №56, №57, №58, № 59 з виборів депутатів обласної ради.

Skrin z saytu CVK okrugiv u misti Lutsk

Skrin z saytu CVK okrugiv u Volynskiy oblasti

Відповідно до ч. 11, Ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори» територіальні виборчі округи в межах багатомандатного округу з виборів обласної ради утворюються з урахуванням меж виборчих округів районної, міської (міст обласного значення) ради, утворених на відповідній території.