Луцькі підприємці думали, як вирішити проблеми ринку

У Луцьку підприємці дискутували про проблеми Завокзального ринку та спільно шукали ідеї для їхнього вирішення. Обговорювали, зокрема, можливість вирішення проблеми з недостатньою кількістю паркувальних місць, незаконне встановлення тимчасових споруд на ринку та неофіційне працевлаштування.

Обговорення відбулося 22 вересня з ініціативи громадського активіста та підприємця Олександра Ніколайчука.

На зустріч завітав головний інженер «варшавського» ринку Віктор Голяр та голова управління розвитку підприємництва та реклами Луцькради Олександр Козлюк.

«Зустріч спрямована на те, щоб визначити та обговорити питання, які безпосередньо стосуються територій, що прилягають до ринку та окультурення їх. Ми зібралися, щоб почути головні проблеми які стосуються ринку», ‒ зазначив громадський активіст Олександр Ніколайчук.

Отож, серед основних проблем підприємці назвали недостатню кількість місць для паркування в районі ринку, а також відсутність контролю за власниками автомобілів, які своїми машинами заставляють двори прилеглих будинків. Це створює значні незручності для мешканців.

Тому учасники зустрічі запропонували зробити у дворах платні парковки для абсолютно всіх автомобілів.

«Хай це навіть буде символічна сума ‒ 50 гривень на місяць», ‒ зазначив Ніколайчук. Таким чином можна було б отримані кошти використати на зниження плати за комунальні послуги для мешканців чи на благоустрій дворів.

Водночас Козлюк повідомив, що найкращим варіантом було б зробити парковку на місці кіосків, але це неможливо. Тож, варто не допускати забудови парковок, які вже існують.

Ще однією важливою проблемою є нелегальне працевлаштування ‒ через це бюджет міста недоотримує 17 мільйонів гривень щороку. Проте підприємці знайшли «лазівки», щоб не реєструвати усіх своїх працівників. Тому активісти пропонують зобов’язувати вимагати від орендаря свідоцтво платника податку, оскільки підприємці не оформлюють працівників, а офіційних підстав для перевірок немає, а органи місцевого самоврядування можуть здійснювати лише деякі рейди.

Під час зустрічі також обговорили можливість покращення ділянки дороги на вулиці Кравчука, яку так і не відремонтували. З цього приводу активісти підготували деякі напрацювання, серед варіантів ‒ зробити рух одностороннім, щоб зменшити навантаження та розвантажити прилеглі території. А Козлюк навіть висловив ідею щодо зобов’язання відремонтувати ділянку за рахунок суб’єктів господарювання, враховуючи те, що ринки беруть гроші за паркову автомобілів.

«Ми як громадські активісти зацікавлені утому, щоб наше місто було комфортним, і головний принцип полягає у тому, що ми всі – кожен громадянин – є державою. Нас помилки 2004 року навчили, що коли до влади приходять ніби правильні порядні люди, вони псуються, отримуючи владу. Тому необхідно активно долучатися абсолютно кожному громадянину. Я закликаю це робити усіх», ‒ підсумував Ніколайчук.