Луцьк: адвокат розповів, як бійцям «не потрапити на гачок» прокуратури

Адвокат з Луцька розповів, що робити, якщо військовий отримав виклик до слідчого.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За словами волинського захисника та волонтера Василя Нагорного, військова прокуратура зареєструвала по 51-й окремій механізованій бригаді більше 1000 кримінальних проваджень.

«Багатьом з вас приходять і ще будуть приходити повістки про виклик до слідчого. Поки я не можу повністю зупинити запущений маховик несправедливості по 51ОМБР, але працюю над цим», – розповідає адвокат.

Чоловік стверджує, що справ не лише у юриспруденції, мовляв, якщо бійця викликали в прокуратуру, не слід самому йти на допит, а потрібно попередньо проконсультуватися з адвокатом.

«Якщо вам пропонують укласти з прокурором угоду про визнання вини – звичайно ж рішення приймати вам. І, якщо ви були лише на полігонах і без будь-якої мотивації, безпричинно покинули частину, то можливо це для вас вихід», – пояснює Нагорний.

Однак, він не радить підписувати угоду, якщо:
– військового незаконно мобілізували. Це стосується чоловіків, які мали право на відстрочку відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;
– військовий отримав поранення, захворювання, контузію на війні;
– військовий був у полоні;
– вчинити самозвільнення частини (СЗЧ) бійця змусили неправомірні дії посадових осіб військової частини;
– психологічний стан армійця є незадовільним;
– у військового на руках є висновок ВЛК про непридатність до подальшої служби або висновок МСЕК про інвалідність;
– якщо бійця змусили покинути частину, виключно важкі обставини у родині, а на рапорт про надання відпустки не відреагували;
– якщо боєць потребував медичної допомоги, а в частині не давали направлення у госпіталь;
– якщо військового призвали з захворюванням, яке перешкоджало службі тощо.

«Цей перелік не є виключним, завжди порадьтесь з юристом!!!  І зважайте, що попри мою критику, не всі у військовій прокуратурі нелюди, зустрічаються і мамонти, які попри вказівки намагаються допомогти», – пояснює адвокат.

Окрім того він зауважив, що вкрай важливо, щоб рідні військового під час допиту, як свідків, відмовлялись від дачі показань на підставі статті 63 Конституції України,мовляв вони все можуть розповісти у суді.