Волинь: селяни змушують священика перейти у Київський патріархат

У селі Грибовиця Іваничівського району парафіяни посварилися зі священиком та вимагають, щоб він перейшов у Київський патріархат.

Про це йдеться на Нововолинському інформаційному порталі.

Частина прихожан місцевої Свято-Покровської церкви зареєструвала окрему церковну громаду й домагалася, аби священик Ігор Маргіта перейшов до Київського патріархату. Втім, священнослужитель навідріз відмовлявся від такого кроку й зауважував, що він належить до Української православної церкви, не має стосунку до Московського патріархату, а УПЦ КП взагалі не визнана у світі. Сьогодні священик заявив, що багато з «бунтівників» нечасто ходять до церкви, а окремих за 17 років не бачив у храмі ні разу.

Зауважимо, що Свято-Покровський храм – пам’ятка архітектури початку XVIII століття, є державною власністю й має двох користувачів – це громада Грибовиці й церковна община Української православної церкви.

Віряни кілька разів влаштовували збори, зібрали 400 підписів «за Київський патріархат» (у селі всього близько 600 дорослих людей), мовляв, вважають що церкві країни-агресора в селі не місце.

Так, учора, 20 вересня, селяни зібралися, щоб вирішити питання остаточно. Деякі обурені мешканці Грибовиці погрожували навіть вигнати священика із села й забрати будинок, якщо той не зважатиме на їхню думку.

Орім того, селяни скаржаться, що у священика – «київські ціни» на церковні послуги, мовляв, за поховання він просить 600 гривень, а за вінчання інколи – і тисячу. Згадали й епізод із поминальною капличкою: на хлопців, які ремонтували будівлю, священик написав заяву до міліції.

Прихожани посварилися зі священнослужителем просто в церкві після недільної служби. Підтримали Ігоря Маргіту лише кілька жінок із церковного хору. На підмогу приїхали священики з навколишніх сіл і протоієрей Анатолій (благочинний Іваничівської округи), втім, люди не впустили їх навіть на церковне подвір’я. Пройти до церкви вдалося лише отцеві Павлу із села Біличі, проте він так і не зміг висловитись, його спровадили криками «в Біличі!» й «ганьба!».

Люди обурилися, що ключі від церкви зберігає священик, а не староста, і замінили один із замків на вхідних дверях будівлі.

На місце події приїхали правоохоронці та керівництво районної міліції. Зрештою, керівник Іваничівського райвідділку Михайло Бобик вирішив опечатати церкву до вирішення конфлікту й виставити варту. Оскільки церква перебуває в користуванні громади, сьогодні депутати сільської ради зберуться на позачергову сесію й вирішуватимуть конфлікт.