Володимир: військова прокуратура отримала ляпаса в суді

Володимир-Волинський міськсуд повернув прокуратурі обвинувальний акт у справі волинського бійця АТО Віктора Котика, якому інкримінують самовільне залишення частини.

Про це пише Під прицілом.

Зокрема, ще 25 серпня йому вручили повідомлення про підозру. Військова прокуратура Луцького гарнізону звинуватила старшого солдата в самовільному полишенні військової частини в період з грудня 2014-го по травень 2015 року. Варто зауважити, що Віктор Котик воював в Іловайську, звідки його протитанкова батарея виходила останньою.

На жаль, хлопці не змогли вийти з оточення і потрапили в полон. За 3 дні їх обміняли, тож Віктора направили на реабілітацію. Згодом він прибув до військової частини, однак у зв’язку з розформуванням 51-ї бригади, він не знайшов своїх командирів і не отримував жодних вказівок та завдань.

Тож залишивши свої координати для виклику, Віктор поїхав продовжувати лікування та реабілітацію. Зокрема, він перебував у медустановах Дніпропетровська, Вінниці та Луцька. Тому своєї вини Віктор Котик не визнав одразу.

Хлопець не погодився на мирову угоду з військовими прокурами, адже в такому випадку він би отримав судимість, яка безпідставно очернила б ім’я героя, який доблесно захищав Вітчизну і повернувся з полону. Варто зауважити, що 27-річний старший солдат Віктор Котик за бойові заслуги перед Батьківщиною отримав відзнаку «За воїнську доблесть».

Наразі його інтереси в суді захищає адвокат Василь Нагорний, якому вдалось «відбити» солдата у військової прокуратури. Зокрема, на сьогоднішньому засіданні у Володимир-Волинському суді було задоволено клопотання представника Віктора Котика, яким повернуто обвинувальний акт назад у прокуратуру. Про це Василь Нагорний написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Зокрема, за словами адвоката суддя Леонтій Канівець задовольнив клопотання про повернення обвинувального акту прокуратурі «в зв’язку з порушенням права на захист та «неконкретним» формулюванням обвинувачення», – йдеться в дописі захисника. Василь нагорний також зауважує, що обвинувальний акт складав слідчий Олег Балакунець, який пішов на підвищення у Львів.

«Чи буде військова прокуратура оскаржувати це рішення, чи буде знову щось розслідувати – я не знаю. Сподіваюсь, що схаменеться і залишить Котика в спокою щоб той зміг нормально пролікуватись… Не можна, так поступати з реальними бійцями, що вижили під Іловайськом, які побували в полоні, нагороджені відзнаками і яким не надали належної медичної допомоги та реабілітації», – повідомив Василь Нагорний.

За словами адвоката, своїм рішенням суддя зірвав оплески в залі суду, адже підтримати Віктора Котика прийшли друзі і його командир.