У Ковелі за шахрайство судили екс-чиновницю

Апеляційний суд Волинської області ухвалив остаточний вирок у кримінальному провадженні щодо колишньої завідувача сектору благоустрою, реклами та малих архітектурних форм виконавчого комітету Ковельської міської ради Світлани Кімлайчук.

Ухвалою колегії суддів її засуджено за двома статтями Кримінального кодексу України (шахрайство та зловживання службовим становищем), ‒ пише http://kowel.com.ua/

Екс-чиновниці призначили покарання у вигляді двох років обмеження волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими функціями, строком на один рік та зі штрафом обсягом 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 гривень. При цьому її звільнено від відбування основного покарання з випробуванням на один рік.

У кінці жовтня 2012 року у своєму службовому кабінеті вона виготовила підроблене розпорядження ковельського міського голови Олега Кіндера № 343-р, в яке внесла завідомо неправдиві відомості щодо терміну укладення договору про встановлення особистого строкового сервітуту на розміщення пересувної торгової споруди по бульвару Лесі Українки, 31, завірила фальсифікат печаткою загального відділу виконавчого комітету.

Коли ж оформлялися документи на встановлення сервітуту, Світлана Кімлайчук сказала представнику приватного підприємця, що необхідно надати їй 7000 гривень для подальшої передачі цієї готівки головному архітектору міста Людмилі Мурай з метою «безперешкодного укладення договору». Чиновниця також надала йому «липове» розпорядження, в якому було вказано термін укладення договору – 2 місяці, хоча в справжньому документі термін становив 3 місяці. І ще наголосила, що рішення на 3 місяці буде прийнято лише після сплати зазначеної суми.

В період з 28 по 31 січня 2013 року Світлана Кімлайчук знову «розкрутила» підприємця, мовляв для прийняття його заяви необхідно здійснити оплату за офісні меблі для відділу архітектури в сумі 3500 гривень в магазині «Інтернет-Люкс», що знаходиться на вулиці Незалежності, 158 – навпроти Ковельського МВ УМВС України у Волинській області. І тільки після пред’явлення їй чеку про оплату вона провела останнього у дозвільний центр міськради для написання заяви про укладення договору.

Світлану Кімлайчук правоохоронці взяли «на гарячому». В суді жінка заявила, що не підробляла розпорядження міського голови Олега Кіндера, а просто допустила технічну помилку, що необхідності в наданні їй 7000 гривень не було, і що нібито підприємець сам нав’язливо наполягав на оплаті спонсорської допомоги за меблі для відділу архітектури в сумі 3500 гривень.

«Крапку» в цій кримінальній історії поставив апеляційний суд Волинської області. Хоча засуджена може спробувати змінити вирок, подавши касаційну скаргу до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.