Волинь: «війна» за журавлину

Днями жителі села Серхів Маневицького району не пустили кілька десятків машин збирачів цілющої ягоди до місцевого болота.

Про це пише газета «Волинь».

Між селянами та «чужаками» виник конфлікт із шарпаниною та бійками, у кількох авто порізали шини. На місце події прибули міліція та голова районної адміністрацїі Андрій Линдюк. Після тривалих перемовин і обіцянки впорядкувати наплив приїжджих, дорогу вдалося розблокувати. Водночас наступного дня біля районної адміністрації зібрався чималий мітинг, на якому мешканці вимагали вільного доступу до лісу. «Не пустять до лісу — не пустимо селян у районний центр», — вигукували присутні. Розмова продовжилась у приміщенні адміністрації з керівництвом району.

Цьогоріч ціна на журавлину висока — до 45 гривень за кілограм. До того ж ті, хто її приймає, одразу розраховуються «живими» грішми. Наплив людей пояснюється тим, що не вродили гриби і всі прагнуть заробити на ягодах. Водночас голова районної адміністрації Андрій Линдюк бачить у сплеску емоцій і «суб’єктивні причини, пов’язані з виборами 26 жовтня», коли людей свідомо підбурюють. Наразі ситуація стабілізувалась, на місці постійно чергують правоохоронці.