Волинь: лісники споруджують нові дороги

У прикордонному Ішові відкрили щойно збудоване лісництво і прокладають нову дорогу.

Про це власний кореспондент газети Верховної Ради «Голос України» Микола Якименко розповів Інформаційному агентству Волинські Новини

Ішівське лісництво – одне з найвіддаленіших у Володимир-Волинському державному лісомисливському господарстві. Аби потрапити до нього, спочатку потрібно проїхати прикордонне містечко Устилуг, а потім ще чотири десятки кілометрів тряскої бруківки.

Мандрівка варта уваги, адже в Ішові збудували нове лісництво. Його просторе складене з дерев’яних брусів приміщення має все необхідне, аби створити для лісівників належні умови праці.

Ішівське лісництво – одне з найстаріших.  Раніше тут працювало сто чоловік, зараз – у рази менше. Про минулу велич нагадує просторе приміщення. Однак там сьогодні порожньо. Та й взагалі такого села, як Ішів, зараз фактично не існує, залишився один мешканець, та і той, як кажуть, не місцевий.

В лісництві завершується будівництво чотирикілометрового відрізка лісової дороги з щебеневим покриттям. Вона полегшить доступ до лісових ділянок, а з часом, коли буде введено усі 15, 5 кілометра, вдвічі скоротить шлях до села Стенжаричі.

До речі, збудована кілька років така ж дорога в п’ять разів зменшила відстань між селами Микитичі і Кладнів, які належать до однієї сільської ради.

Замість 50 кілометрів об’їзних доріг, зараз потрібно подолати усього десять досить пристойної щебеневої.

Будують дороги лісівники власним коштом. Перша черга нової дороги в Ішові їм обійдеться у півтора мільйона гривень. Але вони йдуть на такі затрати. Адже буде не лише легше вивозити деревину, полегшиться і доступ до лісових масивів.