Волинь: кандидат у головні лісники міг бути мародером

В’ячеслав Савчук, який претендує на посаду начальника Волинського обласного управління лісомисливського господарства та називає себе радником командира батальйону «Донбас», насправді міг бути заарештований за мародерство у 2014 році.

Про це Інформаційному агенству Волинські Новини розповів колишній заступник командира батальйону з позивним Філарет.

Боєць із позивним Філарет створював батальйон «Донбас» ще у квітні 2014 року спільно із Семеном Семенченком, коли добровольці ще були «чорними чоловічками». Філарет же займався відбором людей. З його слів, спочатку це був найнадійніший батальйон, адже його представники були перевіреними. Колишній заступник командира батальйону Філарет зараз є помічником народного депутата, тож не служить у батальйоні, але постійно цікавиться справами підрозділу та допомагає його бійцям.

Філарет був заступником начальника з безпеки батальйону та стверджує, що у 2014 році зацікавився В’ячеславом Савчуком, як людиною, яка займалася мародерством, яку цікавило те, що можна вкрасти та «віджати».

Кандидат під час засідання тимчасової комісії з кадрових питань громадської ради при Волинській ОДА розповів, що брав участь у бойових діях з перших днів, був у Попасній, Лисичанську, Артемівську та потрапив в оточення під Іловайськом.

Філарет не заперечує щодо перебування В’ячеслава Савчука у Попасній та Лисичанську, але в Іловайську волинянина, наскільки відомо Філарету, не пам’ятають – жоден з опитаних бійців не пригадав його участі у військових діях під час оточення.

«Просто перед Іловайськом влітку 2014 року я хотів його заарештувати. Він тоді перебував у Лисичанську зі своєю групою, яка займалася розбоєм. Я особисто разом із групою їхав у Лисичанськ, де він обіцяв мені видати «віджату» у когось зброю, яка начебто лежала десь на квартирі. Однак, коли ми прибули туди, цей чоловік зник та більше не з’являвся. Єдине, що нам завадило його заарештувати – наша поїздка в Іловайськ невдовзі після цього», – розповів боєць.

Щодо посади радника командира батальйону, яку начебто обіймає кандидат на пост очільника ВОУЛМГ, Філарет запевнив, що це не може відповідати дійсності. В’ячеслав Савчук, з його слів, ніколи не був ані радником, ані заступником командира батальйону. Командиром батальйону зараз є Гал (Анатолій Вінагродський), батальйон перебуває у Маріуполі, де В’ячеслав Савчук теж ніколи не бував.

«Ця людина колись хотіла потрапити, а може й потрапила у батальйон «Донбас-Україна», який невідомо як виник, з нашими шевронами, на чолі з Філіном (В’ячеславом Власенком). Може, він радник Філіна, але в жодному разі, не командира батальйону «Донбас»», – пояснив Філарет.

Він наголосив, що подібну людину, схильну до мародерства, розбою та крадіжок, не можна призначати на відповідальну керівну посаду.